fot. pexels.com

Dzień matki obchodzony jest niemalże na całym świecie. Istnieją twierdzenia, że ten dzień celebrowała się już w starożytności. Jak wiadomo większość mam poświęca dla swoich dzieci naprawdę wiele, dlatego warto zapewnić każdej mamie coś wyjątkowego w ten dzień.

Nieuniknione jest to, że każde dziecko niezależnie od dnia roku powinno okazywać swojej mamie szacunek, zrozumienie i pomoc. Po mimo tego, nie wypada zapominać o tym jednym dniu w roku, kiedy swoje święto mają właśnie mamy. Prezenty dla naszych mam ewoluują wraz z naszym wiekiem. Początkowo są to własnoręcznie przygotowane laurki, świeże kwiatki zebrane w pobliskim ogrodzie bądź zapamiętany wierszyk. Wraz z wiekiem nasze prezenty przybierają nieco inną formę. Mogą to być kwiaty, ulubiona czekolada czy samodzielnie przygotowany obiad.

Tak naprawdę każda mama doceni wszystko co otrzyma od swoich dzieci. Dla niej to również wyjątkowa chwila i na pewno nie chciałaby być zapomniana w ten dzień. Dlatego warto zastanowić nad idealnym upominkiem dla mamy. Najważniejsze by to obdarowana była z niego najbardziej zadowolona. Dobór odpowiedniego prezentu powinien być zależny od preferencji świętującej. Jeśli Twoja mama lubi czytać możesz wybrać jej totalną nowość z jej ulubionego działu literatury. Tak naprawdę ten rodzaj prezentów jest ponadczasowy.

Czego nie wypada kupować na Dzień Matki?

fot. pexels.com

Niestety często bywa tak, że niektóre prezenty są także nieudane. Nikt z nas w tak ważnym dniu dla nas nie chciał by dostać mopa, za małych ubrań czy chemii do sprzątania naszego domu. Dlatego prezent dla mamy powinien być dokładnie przemyślany.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja mama po mimo tego, że prezent będzie nieudany w żaden sposób Ci tego nie okaże. Jednak żaden rodzic nie chciałby by jego dziecko poczuło się skrępowane lub urażone. Oto lista produktów, których nie polecamy:

  • Hantle i akcesoria do ćwiczeń– jeśli Twoja mama nigdy nie ćwiczyła i jest kobieta puszysta może taki prezent odebrać jako sugestię, że powinna schudnąć. Po mimo tego, że Twoja koncepcja mogła być inna np. zadbanie o stan zdrowia, niestety mama może mieć inne odczucia.
  • Smartwatche– nie jest do końca tak, że taki prezent będzie totalnie nie trafiony. Sprawa tyczy się bardziej w podarowaniu prezentu bez dodatkowej pomocy. Jak wiadomo nie każdy człowiek jest maniakiem nowej technologii. Więc jeśli postanowiłeś podarować mamie takie prezent pomóż jej go w pełni zaprogramować i naucz ją z niego korzystać.
  • Prezent dla siebie– niestety bywa również tak, że decydujemy się na zakup upominku, który sami chcielibyśmy dostać. Niestety nie należy wymagać by każdy nasz bliski lubił to samo co my.

Nieudanych prezentów jest tak naprawdę bardzo wiele. Dlatego wybierając odpowiedni pomyśl głowie mamie, a nie o swoich upodobaniach.

Jak wybrać odpowiedni prezent?

Wybór odpowiedniego prezentu jest tak naprawdę zależy od tego jak dobrze znasz swoją rodzicielkę. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, prezent powinien sprawić radość jej radość, a nie przygnębienie. Dlatego warto pomyśleć o jej zainteresowaniach.

Po mimo tego, że do listy nietrafnych prezentów dla mamy należą również przybory kuchenne to jednak istnieje od tego ustępstwo. Zdarza się tak, że pasją niektórych kobiet jest właśnie gotowanie lub pieczenie. Jeśli jest tak w przypadku jubilatki warto pomyśleć nad wymianą jej niektórych gadżetów. Dodatkowo wiele firm oferuje przybory kuchenne grawerowane. Nieuniknione jest to, że bardziej wypadałoby podarować grawerowaną deskę do krojenia z uroczymi życzeniami niż zwykłą, najprostszą z marketu.

fot. unsplash.com

Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

  • Produkty spersonalizowane są naprawdę świetną alternatywą. Nie ograniczają się bowiem one tylko do przedmiotów kuchennych. Spersonalizowane produktu to nic innego jak haft oraz grawer. Z tej kategorii możesz wybrać równego rodzaju produkty zaczynając od desek do krojenia kończąc na przytulnych kocach. Po mimo tego, że te produkty są zazwyczaj proste już na pierwszy rzut oka widać, że są one zaplanowane pod daną osobę. Na pewno okaże się to trafionym prezentem.
  • Książki ulubionego autora. Ten wariant prezentowy jest jednym z kultowych podarunków. Tak naprawdę każdy miłośnik papierowych książek będzie z niego zadowolony. Najważniejsze w takich chwilach jest znajomość przerobionych lektur.
  • Biżuteria jest jednym z prezentów, które idealnie nadają się na każdą okazję. Jeśli i Ty zdecydujesz się podarować mamie coś z biżuterii również będzie pomocna znajomość własnej mamy. Niestety nie każdy preferuje to samo. Czy chodzi tu o stop, gatunek czy kolor. Dlatego na wstępie zastanów się dokładnie jakie elementy z biżuterii nosi Twoja rodzicielka. Dzięki temu Twój prezent nie będzie zalegał w koncie.
  • Kultowe i nowoczesne prezenty także mogą okazać się idealne dla każdej mamy. Do kultowych prezentów możemy zaliczyć coś słodkiego, kwiaty i ulubione perfumy. Takiego upominku każda mama się także ucieszy, jednak najbardziej liczy się pamięć. Jeśli Twoja mama jest miłośniczką kwiatów możesz wybrać ciekawą roślinkę w doniczce. Jeśli chodzi o coś bardziej nowoczesnego możesz podarować mamie np. bon do ulubionego sklepu. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie możliwość wpadki, a mama będzie mogła wybrać to czego akurat potrzebuje.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here