Nasiona

Nasiona marihuany zazwyczaj kojarzą się z czymś bardzo małym – zazwyczaj po prostu z małym ziarenkiem (2-4 mm), które ma brązową barwę. Jednak osoby, które choć trochę zagłębią się w temat, szybko odkryją, że na rynku istnieje wiele odmian marihuany. Wśród nich najczęściej pojawia się pytanie o to, jaki rodzaj reprezentowany jest przez konkretne nazwy: nasiona automatyczne, outdoor lub indoor.

Nasiona outdoor

Nasiona typu outdoor są dedykowane przede wszystkim tym osobom, które pragną hodować swoje krzaczki na zewnątrz. Dobrze radzą sobie z wahaniami pogodowymi, choć nie oznacza to, że będą odporne na wszystkie polskie trudne warunki. Jednak posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są chętnie wykorzystywane.

Przede wszystkim przekazują kolejnym roślinom potomnym informację genetyczną o zmienności warunków, w jakich same wzrastały. Dzięki temu mogą być znacznie silniejsze od roślin typu indoor. Szczególnie cenione są rośliny z upraw holenderskich, które są dobrze dostosowane do tamtejszego zimnego i mokrego klimatu.

Nasiona indoor

Nasiona typu indoor są z kolei zbierane z upraw, które całe swoje życie spędziły wewnątrz budynku. Nasiona typu indoor zazwyczaj są odporne tylko na wąski zakres temperatur oraz wyłącznie na łagodne warunki pogodowe. Mogą być jednak znacznie bardziej wykwintne i droższe niż nasiona typu outdoor. Co równie ważne, często są znacznie bardziej czyste genetycznie, choć nie musi to wpływać korzystnie na wszystkie ich parametry.

Odmiany indoor można znaleźć na stronie https://ganjafarmer.com.pl/25-nasiona-indoor.

Nasiona automatyczne

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o nasionach automatycznych. W swoich naturalnych warunkach marihuana jest poddawana zmianom cyklu słonecznego. To właśnie taki cykl wpływa na jej rozwój i sprawia, że marihuana uzyskuje ostateczny, dojrzały kształt. Jednak często hodowcy nie są w stanie zapewnić marihuanie takich warunków. Właśnie dlatego zostały stworzone odmiany automatyczne, czyli takie, które nie wymagają zmiany oświetlenia w procesie swojego rozwijania.

Nasiona kolekcjonerskie

Na koniec należy podkreślić, że w Polsce kultywowanie marihuany jest zakazane. Wynika to z faktu, że zawiera ona THC, czyli substancję bardzo mocno oddziałującą na ludzką psychikę. Dlatego też osoby, które chciałyby bliżej zapoznać się z kwestiami związanymi z hodowlą marihuany, są zobowiązane do pozostawienia tej wiedzy wyłącznie jako teorii. Tak samo jest z powyższym tekstem: ma on jedynie charakter edukacyjny i nie zachęca do kupowania czy też zażywania marihuany.

Nasiona oferowane na powyższej stronie są wyłącznie nasionami kolekcjonerskimi. Oznacza to, że choć pochodzą z bardzo dobrych gatunków roślin, nie powinny być nigdy kultywowane. Zgodnie z polskim prawem, te rodzaje ziaren mogą być jedynie przechowywane w celu stworzenia nietypowego zbioru. Dlatego też należy zadbać o utrzymanie kolekcjonerskich nasion w jak najbardziej odpowiednim stanie poprzez zapewnienie im niskiej temperatury, braku dostępu do światła czy wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here