Smakołyki dla kota

Koty znane są z tego, że chodzą własnymi ścieżkami. Niemniej jednak większość z nas ceni sobie kontakt i bliskość takiego pupila, który potrafi się mocno do nas przywiązać. Koty z reguły są zwierzętami mało wymagającymi. Potrafią one skutecznie zachować czystość, a także nie szukają zbytniej uwagi. Co więcej, całe dnie mogą się one wylegiwać na kanapie, nie zawracając opiekunom głowy. Niemniej jednak opiekunowie nie mogą zapomnieć o tym, że jeśli już posiadają koty, wówczas muszą oni zapewnić im odpowiednio zbilansowaną dietę. Smakołyki dla kota z pewnością stanowią jej niezwykle ważną część. Na które z nich warto więc stawiać?

Smakołyki dla kota o wysokiej zawartości mięsa

Smakołyki dla kota z pewnością są dla naszych czworonożnych przyjaciół świetnym uzupełnieniem ich tradycyjnej diety. Wśród smakołyków dla kota tak naprawdę można znaleźć absolutnie różnorodne przysmaki. Dla opiekunów jednak najważniejszą kwestią powinna być zawartość mięsa. Chodzi o to, by w smakołykach dla kota nie znajdowały się jedynie podroby, czy zmielone kości lub skóra. To nie dostarczy im żadnych składników odżywczych, a jedynie puste kalorie. Wobec tego przy wyborze smakołyków dla kota zwróćmy uwagę na to, by miały one co najmniej 80-90% mięsa. Wówczas takie smakołyki będą miały niezwykle wysoką zawartość białka, a także dość niską kaloryczność, co z pewnością wpłynie korzystnie na ich zdrowie.

Smakołyki dla kota – na jakie mięso stawiać?

Wspomniane już zostało, że najlepsze smakołyki dla kota to te, które posiadają wysoką zawartość mięsa, a nie jedynie podrobów zwierzęcych. Niemniej jednak nie możemy zapominać o tym, że warto zwrócić również uwagę na to, jakie mięso wybieramy. Wśród smakołyków dla kota największą popularnością cieszą się kąski z wołowiny i dziczyzny. Mięsa te są smakowite oraz aromatyczne. Dodatkowo nie posiadają one zbyt wiele tłuszczu, zaś mają cały szereg cennych składników odżywczych. Smakołyki dla kota drobiowe również są wskazane, jednak bardziej wybredni pupile, mogą nieco się wzbraniać przed ich zjedzeniem.

Nie przesadzajmy ze smakołykami w kociej diecie!

Wśród smakołyków dla kota znajdziemy wiele produktów. Z pewnością dosłownie każdy z nich zasmakuje naszemu czworonogowi. Niemniej jednak pamiętajmy, że smakołyki dla kota nie zastąpią mu świetnie zbilansowanej diety. Wobec tego ich dawkowanie powinno się odbywać w granicach zdrowego rozsądku, choć koty z pewnością będą domagały się ich znacznie częściej, niż powinny. Opiekunowie jednak powinni być nieugięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here