Więcej dobrego dla twoich czworonożnych przyjaciół!

0
292

Zwierzęta towarzyszą wielu osobom od małego dziecka. Są takimi samymi członkami naszych rodzin jak ludzie, dlatego nic dziwnego, że tak wiele osób stara się znaleźć dla nich jak najlepsze wyposażenie i najzdrowsze jedzenie.

Czego szukać w jedzeniu dla pupili?

Przede wszystkim dobrego zbilansowania składników odżywczych (białek, tłuszczy, węglowodanów, składników mineralnych i witamin). Każdy gatunek zwierzęcia ma swoje własne wymagania względem tego, ile i jakich składników powinien otrzymać. Co więcej, różnice te są wyraźnie widoczne nawet w obrębie jednego gatunku i uzależnione od różnych czynników. Rozpatrzmy ten przykład na podstawie różnych gatunków psów.

Psy ras dużych pracujących zazwyczaj odznaczają się bardzo wysoką energią i potrzebą wykonywania licznych ćwiczeń fizycznych. Ich duża aktywność sprawia, że szybko zużywają zapasy energii, ale jednocześnie są znacznie mniej obciążone szansą na wystąpienie otyłości lub nadwagi. Oznacza to jednocześnie, że powinny dostawać pożywienie, które dostarcza sporą ilość energii, a także wspiera ich wytrzymałość.

Z kolei psy ras małych, często nazywane kanapowcami, raczej nie odznaczają się nadmierną aktywnością. Ich tryb życia to długie godziny leżenia na kanapie (albo obok) oraz krótkie i spokojne spacery, które nie umożliwiają im spalenia większej ilości kalorii. Psy te są bardziej narażone na nadwagę i otyłość, co oznacza, że powinny mieć karmę dostosowaną do swojej niższej aktywności – z mniejszą dawką energii.

Należy wziąć pod uwagę także inne czynniki, wpływające na stan psa oraz jego zapotrzebowanie, na przykład alergie i choroby, wiek, kastrację.

Atrakcyjne i bezpieczna zabawki

Mówiąc o zabawkach i innych akcesoriach dla zwierząt, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Każde akcesorium dla psa, kota czy innego pupila musi być przygotowane z dbałością o szczegóły – wszystkie wystające elementy czy nitki powinny zostać usunięte, nie powinno tam być też ostrych krawędzi czy drobnych ozdób, które mogłyby się łatwo oderwać. Każda zabawka musi także zostać przygotowana z najlepszych, atestowanych materiałów, które nie będą podrażniać skóry czy błon śluzowych pupila.

Czy można kupić dobre i niezbyt drogie?

Niestety bardzo często najlepsze rodzaje jedzenia dla zwierząt oraz atestowane zabawki dostępne są tylko w Internecie. Najlepiej wiedzą o tym opiekunowie zwierząt, którzy pochodzą z małych miast i w ich okolicy jest tylko jeden sklep weterynaryjny. Wówczas często nie mają wyboru, jak tylko zdecydować się na zamówienie internetowe.

Czy istnieje przy tym możliwość wybrania rzeczy nie tylko dobrych, ale też przystępnych cenowo? Oczywiście! Wystarczy w tym celu użyć kodów rabatowych i spojrzeć, czy w danym sklepie jest aktualna jedna z wielu promocji. Najlepsze kody rabatowe można znaleźć pod adresem https://zrabatowani.pl/kody-rabatowe/zooplus, a dodając je do aktualnych obniżek, z pewnością będzie można skorzystać z najlepszych ofert w najlepszych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here