Kupujemy klatkę dla ptaków

0
1092

Klatka dla ptaków to niezbędny element wyposażenia, jeśli zamierzamy hodować w swoim domu jeden z gatunków. Do wyboru są rozmaite warianty, różniące się kształtem, rozmiarem, ale także materiałem, czy wnętrzem. Którą klatkę i dlaczego wybrać? Dowiesz się z naszego artykułu.

Jaką klatkę dla ptaków wybrać?

Każdy, kto planuje trzymać w swoim domu ptaki takie jak kanarki, papużki i nie tylko, musi zapewnić im odpowiednie, a co najważniejsze bezpieczne warunki do życia. Do wyboru są klatki dla ptaków wykonane z solidnej stali nierdzewnej, które występują w naturalnym, srebrnym kolorze lub są malowane proszkowo na odcienie typu czerń, a nawet złoto. Ich atutem poza tym, że są trwałe, jest łatwość pielęgnacji, co dla wielu hodowców jest ogromnie ważnym aspektem. Niektóre woliery są uzupełnione o przygotowane z tworzyw sztucznych podstawy, które doskonale nadają się do mniejszych gatunków – w porównaniu do tych w całości wykonanych ze stali są zdecydowanie lżejsze, więc można je ustawić w dowolnym miejscu.

Wśród licznych wariantów wyróżnić można także klatki z akrylu, które gwarantują doskonałą widoczność, czy nawet z drewna, które naprawdę ładnie się prezentują. Klatki są dostępne w wielu kształtach – obok tych klasycznych, prostokątnych, ogromnie efektowne są owalne, które staną się wspaniałą dekoracją każdego pomieszczenia. W zależności od hodowanej odmiany trzeba zwrócić uwagę na wymiary – rozmiar, czy choćby wysokość, aby zapewnić mieszkańcom optymalną swobodę poruszania się.

Kiedy już znajdziemy odpowiednią klatkę, pojawia się pytanie – gdzie najlepiej będzie ją postawić? Powinno się wybierać jasne wnętrza z dostępem do światła dziennego, jednak niewskazane są miejsca, które będą się nadmiernie nagrzewać. Dobrze jest zapewnić ptakom dopływ świeżego powietrza, unikając tym samym przeciągów. Ptaki lubią towarzystwo, dlatego idealnie sprawdzają się takie pomieszczenia jak salony, gdzie przez większość dnia skupia się rodzinne życie.

Podstawowe akcesoria i wyposażenie klatki dla ptaków

Wolierę dla ptaków należy wyposażyć, aby mieszkańcy mieli warunki do miłego spędzania czasu. Podstawą są żerdzie, które można wybrać spośród wielu propozycji drewnianych, na których to zasiadają ptaki, a czasem też wykorzystują je do tępienia pazurów. Świetnie sprawdzają się również rozmaite plecione domki, które przytwierdza się bezpośrednio do klatki. Nie tylko dadzą schronienie, ale znajdą zastosowanie choćby w okresie rozmnażania.

Dobrym pomysłem są również wszelkie liny, mostki i rozmaite huśtawki, które posłużą zabawie i ptasim szaleństwom. Można postawić na te ze sznurków i koralików lub drewniane, dopasowując tym samym do preferencji zwierzaka, ale również naszego wnętrza.

Nie można zapomnieć też o bardziej praktycznych elementach, takich jak miski, do których wsypiemy pełnowartościowy pokarm, czy poidełka na wodę, które można wybrać spośród klasycznych lub nowoczesnych propozycji, które same się uzupełniają. W klatce przyda się także pojemnik z piaskiem, który przez niektóre gatunki jest używany jako miejsce służące pielęgnacji. Wiele odmian ptaków ucieszy się również z akcesoriów w typie zabawek, takich jak obręcze, siatki do wspinania, czy podwieszane piłki, w których można ukryć coś do jedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here