karmy dla psów

Zapewniając psu pełnowartościowe posiłki na bazie gotowych karm, dbasz o jego zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. W charakterze tego typu posiłków najlepiej sprawdzą się tzw. pełnoporcjowe karmy dla psów. Są to odpowiednio zbilansowane produkty żywieniowe stworzone z myślą o dostarczeniu zwierzęciu wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania jego organizmu.

Zbilansowany posiłek dla psa

W związku z tym, że psy są drapieżnikami, podstawą ich wyżywienia powinno być mięso. Pełnoporcjowe karmy dla psów bazują na różnych rodzajach mięs, podrobach i tłuszczu zwierzęcym, ale niemal zawsze wzbogacane są również składnikami pochodzenia roślinnego, które uzupełnią psią dietę o błonnik, witaminy i minerały. Dzięki temu psy są zdrowsze, mają lepszą kondycję i mniejsze problemy trawienne. Wśród pełnowartościowych karm dla psów znajdują się zarówno karmy suche, jak i mokre. W zdecydowanej większości przypadków polecaną podstawą żywieniową psów są karmy suche w formie charakterystycznych granulek. To karmy treściwe pod względem kalorycznym, które dodatkowo pomagają czyścić psie zęby i wspomagają trawienie. Ich uzupełnieniem mogą być pełnoporcjowe karmy mokre, z większą zawartością wody, bardziej przypominające naturalny pokarm drapieżników.

Pełnoporcjowe karmy ogólnego przeznaczenia i specjalne

W ofercie firm zajmujących się produkcją karm dla zwierząt domowych znajdziemy produkty ogólnego przeznaczenia, które można podać każdemu psu oraz karmy dedykowane, stworzone z myślą o specjalnych potrzebach żywieniowych psów w różnym wieku i różnej wielkości. Dla przykładu w ofercie popularnej marki Dolina Noteci znajdziemy pełnoporcjowe karmy dla psów małych i dużych, dla szczeniaków i psich seniorów. Taka karma dla psa jest wciąż produktem pełnoporcjowym, a zatem może stanowić podstawę żywieniową czworonoga, ale dzięki zwiększonej zawartości określonego rodzaju substancji odżywczych, na przykład białka, jest korzystna dla rozwoju psów w określonym wieku lub rozmiarze. Wśród specjalnych karm pełnoporcjowych znajdziemy również takie, które dedykowane są psom z alergiami pokarmowymi, po zabiegach, urazach i psich chorobach.

Pełnoporcjową karmą dla psa możemy nazwać taki produkt żywieniowy dla psów, który zawiera odpowiednio zbilansowany zestaw składników odżywczych wypełniających dzienne zapotrzebowanie zwierzęcia na białko, tłuszcz i węglowodany, błonnik, minerały i witaminy. Taka karma zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe psa, w związku z czym nie trzeba podawać mu innych posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here