fot. unsplash.com

Lato coraz bliżej i każda kobieta marzy o tym by osiągnąć idealną sylwetkę do wakacji. Niestety niektóre kobiety decydują się na głodówkę, która nie ma najmniejszego sensu. Decydując się na taki krok należy wiedzieć o tym, że nasz organizm zaczyna magazynować wszystkie wartości by przetrwać jak najdłużej. Niestety również przy takich „dietach” można nabawić się wielu nie pożądanych chorób. 

Do sprawy odchudzania należy podejść z głową i sięgnąć po mniej restrykcyjne metody. Jak wiadomo osiągniecie idealnej wagi nie jest łatwe. Dzieje się tak dlatego, że na nadmierne kilogramy pracowaliśmy dłuższy czas i niestety nie da się tego zrzucić za pomocą magicznej różdżki. Dlatego warto zastanowić się  na samym początku jaka dieta byłabym dla nas odpowiednia.

Jeśli np. masz jakiekolwiek alergie pokarmowe, Twoja dieta powinna być całkowicie pozbawiona tych składników. Prócz tego powinnaś dokładnie wiedzieć ile kalorii dostarczyć Swojemu organizmowi by kilogramy zaczęły spadać. Kolejną dość ważną rzeczą przy utracie wagi jest aktywność fizyczna.

fot. unsplash.com

Ten „wspomagacz” również nie powinien nadmiernie obciążyć Twojego organizmu. Dlatego jeśli do tej chwili nie stosowałaś żadnej aktywności powinnaś zaczynać od małych i systematycznych kroków. Niektórym może wydawać się, że aktywność to tylko siłownia, bieganie, jazda na rowerze. Okazuje się jednak, że nawet taniec, spacery czy pływanie są idealną aktywnością fizyczną sprzyjającą utracie wagi.

Dieta roślinna

Jak sama nazwa wskazuje ta dieta składa się głównie z produktów pochodzenia roślinnego takich jak owoce, warzywa, nasiona oraz rośliny strączkowe. Warto jednak wiedzieć o tym, że w tego rodzaju dietach zdarzają się również produkty pochodzenia zwierzęcego, a są nimi mięso, ryby, jaja, drób, nabiał.

Coraz więcej osób stwierdza, że ten rodzaj diety wpływa pozytywnie na utratę tkanki tłuszczowej. Dodatkowo można zauważyć, że spożywające na co dzień w główniej mierze produkty pochodzenia roślinnego rzadziej przybierają na wadze.

Dieta niskowęglowodanowa

Dieta niskowęglowodanowa charakteryzuje się ograniczeniem węglowodanów niemalże do minimum. Dodatkowo w tej diecie należy zmniejszyć ilość spożywanych cukrów oraz produktów wysoko skrobiowych jak i zbożowych.

Niestety istnieje również jeden minus tej diety. Radykalne ograniczenie węglowodanów może przynieść pogorszenie ogólnego samopoczucia. Dlatego zaleca się stopniowe ograniczenie węglowodanów. Dieta nisko węglowodanowa jest naprawdę skuteczna, warto wiedzieć jednak, że na samym początku spadek wagi może być naprawdę dość duży.

Dzieje się tak bowiem przy usunięciu z diety napoi słodzonych i zastąpieniu ich wodą w odpowiedniej proporcji z naszego organizmu zacznie ulatniać się nadmiar wody, który może spowodować spadek wagi nawet do 4 kilogramów w pierwszym tygodniu.

Warto pamiętać także o tym, że dieta niskowęglowodanowa może poprawić poziom hormonalny u kobiet. ten rodzaj diety jest często zalecany kobietom, które mają nieregularne miesiączki.

fot. unsplash.com

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska cechuje się pewnymi produktami, które są niezwykle zdrowe dla naszego organizmu. Ryby, owoce morza oraz wiele produktów pochodzenia roślinnego ma naprawdę wiele korzyści zdrowotnych. Ten rodzaj diety jest stosunkowo łatwy w przygotowaniu dlatego z łatwością możesz przyrządzić takie posiłki w domowej kuchni.

W ramach tej diety należy ograniczyć żywność przetworzoną, napoje słodzone cukrem, czerwone mięso i rafinowane zboża. Ten rodzaj diety ma korzystny wpływ na utratę wagi oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Jak wybrać odpowiedni plan posiłkowy?

Przy wyborze odpowiedniego planu posiłkowego należy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej jedną z najważniejszych kwestii jest określenie czy nie występują żadne alergie pokarmowe. Jeśli obawiasz się, że któraś dieta mogłaby być dla Ciebie nie prawidłowa możesz skontaktować się z dietetykiem. Żywieniowiec określi jaki rodzaj diety będzie dla Ciebie odpowiedni.

Prócz tego ważną kwestią jest określenie swojego BMI. Na tej podstawie możemy dodatkowo określić ile kalorii jest potrzebnych dla naszego organizmu by nie chodzić głodnemu, a za razem tracić zbędne kilogramy. Przygotowanie różnego rodzaju posiłków może być łatwiejsze z odpowiednimi gadżetami, w które możesz wyposażyć Swój dom.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here