fot. unsplash.com

Każda kuchnia w domu nazywana jest jego sercem. Tak naprawdę to właśnie tam spędzamy dużą cześć naszego codziennego dnia, a niewątpliwe jest to, że to właśnie kobiety są jej królowymi. Dlatego idealna kuchnia powinna być stanowczo indywidualnym projektem każdej kobiety

Kuchnie nie tylko powinna być estetyczna, ale również funkcjonalna. Jak wiadomo są różne typy ludzi. Jednym ma być to miejsce tylko do szybkiego przygotowania posiłku, innym zaś ma być to oaza do gromadzenia dobra i zapasów. Dlatego na samym początku warto zastanowić się nad tym, jakie dokładnie ma mieć ona przeznaczenie. Ogólny kolor i aranżacja jest sprawą do omówienia, ale nie można ukryć, że są pewne trendy również w tej dziedzinie.

Coraz modniejsze stają się kolory neutralne w kuchni. Odnosi się to zarówno do koloru szafek jak i blatów, a także koloru gadżetów. Takie wybory kolorystyczne są bowiem ponadczasowe i sprawiają wrażenie bardziej przytulnych. Dlatego jeśli nie do końca wiesz na co się zdecydować warto przemyśleć tę koncepcje.

Neutralne wystroje

Szykujesz się na remont kuchni w starym domu? A może jesteś przed pierwszym projektem wymarzonej kuchni w nowym domu? Obie te sytuacje są idealne do przemyśleń nad czymś neutralnym. Tak naprawdę nie jest to warunkiem koniecznym i możesz wybrać coś bardziej kontrowersyjnego. Prawda jest taka, że podczas sprzedaży domu istnieje większe prawdopodobieństwo, że potencjalny kupiec zainteresuje się naszym domem.

Warto pomyśleć nad czymś prostym, ale za razem w pełni w naszym stylu. Jeśli preferujesz meble z minionych dekad, bez większego problemu znajdziesz postarzane meble, które będą miały wyjątkowy klimat. Jeśli jednak preferujesz styl nowoczesny takie meble również są na wyciągnięcie ręki.

fot. unsplash.com

Popularne akcenty w kuchni

Niewątpliwe jest to, że coraz więcej osób decyduję się np. na wyspę w kuchni. Służy ona bowiem zarówno jak blat roboczy, ale także może to służyć jako stół. Taka wyspa sprawdza się idealnie do szybkich śniadań czy do chwili spokoju przy ulubionej kawie. Zazwyczaj fronty wyspy są w identycznym kolorze jak szafki kuchenne, a także blat nie różni się niczym od pozostałych. Jeśli jednak chciałabyś by taka wyspa była czymś wyjątkowym możesz zdecydować się na kontrastowe barwy frontów.

To co znajdzie się na wyspie zależy tylko od Ciebie. Możesz usytuować tam zarówno zlew jak i np. płytkę indukcyjną. To wszystko zależy tylko od Ciebie. Bez problemu możesz również pozostawić wyspę jako zwykły, pusty blat roboczy. Wyspa kuchenna nie musi być jedynie wielkim blatem na środku kuchni. W dolnej części wyspy mogą być bowiem szafki bądź szuflady, które zapewnią Ci dodatkowe miejsce na różne rzeczy.

Dodatki kuchenne

Idealna kuchnia nie charakteryzuje się tylko pięknymi szafkami, ale również dodatkami. Coraz więcej osób decyduje się na zachowanie kuchennych dodatków w jednej kolorystyce. Z pewnością taki wariant jest bardziej estetyczny. Jeśli np. fronty w Twoich szafkach są białe z łatwością możesz wkomponować do kuchni swój ulubiony kolor. Do tego koloru mebli pasują tak naprawdę wszystkie inne kolory.

Niezaprzeczalne jest to, że widoczne dodatki kuchenne znacznie przełamują pierwsze wrażanie. Dzięki temu, że na blatach roboczych możemy ujrzeć niektóre gadżety dom staje się od razu przytulniejszy. Dzieje się tak bowiem, dane pomieszczenie wygląda na użytkowane przez co nie odczuwamy uczucia sterylności i opustoszenia. Dlatego nie musisz chować wszystkiego jeśli nie czujesz takiej potrzeby.

fot. unsplash.com

Krzesła do wysypy

Każdy posiadacz wysypy decyduje się na dostawienie odpowiednich krzeseł do swojej wyspy. Nie dzieje się tak bez powodu. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wysypy często służą jako stoły kuchenne. Dlatego posiadanie odpowiednich krzeseł od razu staje się dość oczywistą sprawą.

Wybór krzeseł może okazać się dość kłopotliwy. Dzieje się tak, ponieważ są to dość popularne akcenty, a ilość oferowanych produktów może przytłoczyć niejednego klienta. Dlatego na sam początek warto zastanowić się jakie marzą nam się krzesła. Nieuniknione jest to, że warto sięgnąć po warianty regulowane. Jak wiadomo krzesła do wysp i barów są zazwyczaj dość wysokie, a niestety osoby niskie mogą mieć problem by na nich usiąść. Coraz modniejsze stają się akcenty z mosiądzu, dlatego jeśli Twoja kuchnia będzie w stylu neutralnym z łatwością możesz dopasować do niej właśnie stołki barowe z mosiądzu. Są one niezwykle stylowe i łatwo o nie zadbać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here