fot. unsplash.com

Nieuniknione jest to, że zdrowe i twarde paznokcie świadczą o dobrym zdrowiu. Jednak u kobiet często zdarza się tak, że paznokcie stają się słabsze i bardzo łamliwe np. poprzez manicure hybrydowy.

Nieuniknione jest to, że manicure hybrydowy sprawia, że kobiece paznokcie są znacznie twardsze i mocniejsze, ale po zdjęciu hybrydy często jest tak, że paznokcie stają się osłabione przez co mogą się rozdwajać i pękać. Dlatego w takich chwilach warto pomóc paznokciom na szybszą regenerację. Mamy dla was kilka wskazówek, które na pewno będą skuteczne.

Spis Treści

Biotyna

Już od dość dawna wiadomo, że biotyna ma pomocnicze właściwości w regeneracji włosów jak i paznokci. Biotynę można stosować jako suplement diety. Biotyna jak wiadomo zwiera dużą zawartość witaminy z grup B.

Dodatkowo biotyna pomaga przywrócić prawidłową prace układu nerwowego. Prócz suplementów, biotynę możemy przyswoić ze spożywania niektórych produktów. Takimi produktami są: sardynki, gotowane jaja, rośliny strączkowe. Takie produkty z łatwością możemy wprowadzić w codziennym żywieniu. Są one bowiem łatwe w obróbce i nawet największy laik poradzi sobie z nimi w kuchni.

Wybierając suplementację kapsułkową biotyny najpierw należy skonsultować się z lekarzem czy nie ma ku temu zastrzeżeń.

Zbilansowana dieta

Nie tylko w przypadku manicuru hybrydowego istnieje wiele innych czynników, które negatywnie wpływają na nasze włosy i paznokcie. Często jest tak, że poprzez złe żywienie nasze paznokcie również nie otrzymują odpowiedniej ilości witamin przez co stają się słabe.

Dlatego wielką rolę w codziennej pielęgnacji odgrywa dobrze zbilansowana dieta. Dzięki dobrze przygotowanym, pełnowartościowym posiłkom nasze paznokcie jak i ogólny stan zdrowia ulegnie poprawie. Nieuniknione jest również to, że rezygnując z niezdrowego żywienia możemy uzyskać tzw skutek uboczny, którym jest utrata zbędnych kilogramów.

fot. unsplash.com

Odpowiednie nawodnienie

Już od wielu lat napominane jest by w codziennej diecie zastąpić napoje słodzone wodą. Ten rodzaj picia jest znacznie zdrowszy dla naszego organizmu. Dodatkowo poprzez prawidłowe nawodnienie może dość do tego, że w momencie wejścia na łazienkową wagę ujrzymy mniej kilogramów.

Odpowiednie nawodnienie naszego organizmu wpływa korzystnie na wiele czynników. Między innymi także na paznokcie. Tak błaha czynność pozwala na zachowanie odpowiedniej wilgotności paznokciom.

Preparaty do paznokci

Obecnie w aptekach, sklepach i drogeriach możemy kupić wiele wyspecjalizowanych preparatów do regeneracji paznokci. Niektóre z nich są zwykłymi połączeniami witamin, które tworzą tzw. odżywkę. Inne zaś przypominają bezbarwny lakier, który również zostaje wzbogacony w wiele witamin, które mają za zadanie regenerację oraz wzmocnienie paznokci.

Niektóre preparaty przeznaczone do paznokci są w formie mazaka, lakieru bądź także balsamu i kremu. Każdy z tych produktów jest łatwy w aplikacji i może znacznie poprawić kondycję Twoich paznokci.

Domowa kąpiel

Tak jak w wielu innych dziedzinach możemy zdecydować się na domową regenerację naturalnymi produktami. Zorganizowanie kąpieli dla paznokci jest banalnie proste, ale skuteczne.

Wystarczy, że w domowym zaciszu podgrzejesz nierafinowaną oliwę z oliwek (należy uważać by nie była zbyt gorąca) i dodać do niej kilka kropel soku z cytryny. W tak przygotowanym roztworze należy moczyć  paznokcie przez kilka minut dziennie. Tak niedoceniania mieszanka sprawia, że nasze paznokcie w błyskawicznym tempie stają się znacznie mocniejsze.

Środki czystości

fot. unsplash.com

Kolejnym czynnikiem negatywnie wpływającym na nasze paznokcie jest domowa chemia. Wysoka zawartość chemikaliów w domowych preparatach znacznie niszy naszą płytkę paznokcia oraz skórę dłoni.

Dlatego zabierając się za sprzątanie jakiegokolwiek pomieszczenia w domu czy to kuchnia, salon czy łazienka należy stosować jednorazowe rękawiczki. Dzięki temu nasze dłonie będą w 100% osłonięte i żaden roztwór nie podrażni ani skóry ani paznokci. Po zdjęciu rękawiczek należy pamiętać bo dokładnie umyć dłonie mydłem oraz nanieść na nie krem nawilżający.

Środki higieniczne

Niestety niektóre preparaty do higieny osobistej również mogą wpływać negatywnie na strukturę naszych paznokci. Największe szkody może przynieść szampon do włosów przetłuszczających się.

Niestety ten preparat do włosów ma za zadanie naturalizować powód znacznego przetłuszczania się. Płytka naszych paznokci również zawiera naturalny „tłuszcz” dlatego podczas mycia głowy szamponem zwalczającym przetłuszczanie się. W takich chwilach nasze paznokcie również zostają pozbawione naturalnego natłuszczenia przez co stają się słabe i łamliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here