SHAPE YOUR FACE z Olgą Szemley

Posąg, rzeźba, piękno

Idea rzeźbienia ciała jest nam obecnie bardzo bliska. Kiedy mówimy o posągowej urodzie, myślimy o idealnych konturach twarzy i ciała, które daje aktywność fizyczna.

Droga czytelniczko – kto inny, jak nie właśnie Ty, może po ten ideał sięgnąć! Piękne i zdrowe ciało czeka, a dążenie do niego to czysta przyjemność.

Mięśnie nie kończą się na obojczykach

Ciało rzeźbimy przede wszystkim odpowiednio dobranym zestawem ćwiczeń – podobnie jest z twarzą. Wydobywanie jej naturalnych konturów to również trening, dlatego coraz częściej używamy określeń takich jak joga, ćwiczenia czy fitness twarzy. Ten typ treningu rządzi się jednak swoimi zasadami, bo każda twarz jest wyjątkowo delikatna.

Warstwa po warstwie

Twarz to przede wszystkim wiele warstw tkanek. Każda z nich to niezwykle skomplikowana budowa oraz kilka układów – takich jak krwionośny, mięśniowy, powięziowy, hormonalny czy nerwowy – które pracują na nasze piękno i zdrowie. A to dopiero początek historii!

To nie takie trudne

Wyobraź sobie, że Twoje dążenie do idealnych konturów, to pęk kluczy. Ten cały, powiązany ze sobą zostaw, wyróżnia się jednak trzema głównymi, najważniejszymi kluczami.

W przypadku twarzy są to:

  • Ruch, czyli stymulacja ćwiczeniami i automasażem
  • Kosmetyka oparta na czystych jak łza, wysoce aktywnych surowcach
  • Dermo-suplementacja, inaczej nutrikosmetyka.

Pozostałe, mniejsze klucze, to wszystkie aktywności, które wpisują się w ideę zdrowego trybu życia.

Droga na skróty

Kiedy zdecydujesz się na rozpoczęcie przygody z ćwiczeniami twarzy, musisz wiedzieć, że nie ma tu drogi na skróty. Nie istnieje żaden zabieg, który da Ci sprężyste mięśnie i sportowy look, ani taki, który podaruje Ci twarz o apetycznych konturach, odporniejszą na działanie czasu i grawitacji. Mięśnie twarzy wymagają stałego pobudzania, co zapewni tylko regularny trening!

Zaczynamy?

Aby rozpocząć przygodę z treningiem twarzy, wystarczy 5 minut dziennie. Małe i delikatne mięśnie mimiczne nie wymagają bootcampu, jednak regularność procentuje w tym przypadku dużo bardziej, niż okazjonalne wizyty u masażysty.

Tak więc, czas na praktykę! Zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym prezentuję kultowy masaż jeżykami oraz krótki, ale treściwy program ćwiczeń – idealny na start!

O tym zapomnij

Kiedy podejmujesz wyzwanie, doprowadzenia swojego ciała do wymarzonej formy, zapominasz o wysoko-przetworzonych produktach i wprowadzasz dietę, złożoną z samych cennych składników.

Twoja twarz również potrzebuje dobrze zbilansowanej diety! Jeśli chcesz, aby jaśniała blaskiem przez długie lata, nie możesz pozostawić jej na drogeryjnej diecie. Potrzebujesz spójnej linii kosmetycznej, która zmaksymalizuje odżywienie komórkowe Twojej cery – bez balastu mikroplastiku i sztucznych polepszaczy.

Gotowa na przełom?

Wypij swój kosmetyk! Naukowcy oraz czołowi dermatolodzy są zgodni – najskuteczniejsze preparaty to te doustne, dostarczające kluczowego budulca naszej skórze, ale również włosom, oczom czy stawom.

Co powinnaś wprowadzić do swojej diety?

– Kolagen – główny składnik budulcowy tkanek. Nasz Eliksir to dosłownie „cegły”, które budują silną, sprężystą i promienną skórę.

– Doustne ceramidy, które z kolei są zwane spoiwem komórkowym. Właśnie tego dostarcza Maestria – niezbędnego elementu o działaniu wygładzającym, nawilżającym i wzmacniającym.

Aby Twoja skóra była solidna, niczym najtrwalszy mur, potrzebujesz obu tych składników, wraz ze starannie dobranymi substancjami odżywczymi.

Pamiętaj

Zdrowy styl życia to jednak coś więcej niż ćwiczenia i dobrze dobrana dieta – pamiętaj, aby w tym wszystkim zadbać również o swoją psychikę. Dopuść emocje, zadbaj o dobry sen, wycisz się i opanuj codzienny stres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here