Mezoterapia igłowa

Często przybierana pozycja siedząca, praca przed ekranem czy niezdrowy styl życia negatywnie wpływają na kondycję i wygląd naszej skóry. Mezoterapia igłowa to prawdziwy hit zabiegowy ostatnich miesięcy i jedna z najpopularniejszych metod podania skórze prawdziwego koktajlu witaminowego, przywracającego zagubiony blask i witalność. Kto powinien stosować mezoterapię igłową? Czym różni się ona od podania usieciowanego kwasu hialuronowego? Po jakim czasie i jak długo zauważalne będą efekty jej stosowania? Wszystkie szczegóły przedstawiamy w poniższym artykule.

Mezoterapia igłowa — co to za zabieg?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów o charakterze odżywczym, nawilżającym i stymulującym. Jej celem jest poprawa metabolizmu komórek, stymulacja fibroblastów do produkcji dodatkowego „rusztowania” dla skóry w postaci kolagenu i elastyny oraz poprawa mikrokrążenia. Wykonując ten zabieg, pozwalamy skórze na prawidłowe odżywienie, na które nie może liczyć podczas aktualnego stylu życia Pacjenta.

Szukasz miejsca, w którym wykonasz mezoterapię igłową z gwarancją efektu? Sprawdź ofertę Preibisz SkinDoctros – warszawskiej kliniki dermatologii i medycyny estetycznej.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Zabiegowi mezoterapii igłowej może poddać się każda dorosła osoba. Zabieg jednak najczęściej wykonywany jest u osób powyżej 25 roku życia, które zauważają pierwsze oznaki starzenia i zmęczenia, szczególnie w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ale także oka czy owłosionej skórze głowy. Do grupy Pacjentów korzystających z mezoterapii zaliczają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Czego nie powinno się robić przed mezoterapią?

Przed przystąpieniem do zabiegu mezoterapii igłowej warto zwrócić uwagę na kilka zachowań, które mogą negatywnie wpłynąć na jego przebieg lub efekty działania. Dobę przed zabiegiem nie zalec się spożywania alkoholu. Dodatkowo zalecane jest odstawienie na ten czas leków przeciwzakrzepowych. Dobrym pomysłem jednak będzie picie dużej ilości wody w celu prawidłowego nawodnienia komórek.  

Czy przed zabiegiem należy wykonać jakieś badania?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych, nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jedną z zalet jego stosowania jest brak konieczności wykonywania jakichkolwiek badań przed odwiedzeniem gabinetu kosmetologicznego lub lekarskiego.

Jak wygląda twarz po mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa na twarz

Po zakończonym zabiegu skóra twarzy jest lekko zaczerwieniona i może być lekko opuchnięta. Stan ten nie utrzymuje się jednak długo. Pierwsze efekty Pacjenci zauważają już kolejnego dnia, kiedy to skóra jest promienna, wyraźnie odżywiona i zrewitalizowana.

Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii igłowej?

W przypadku mezoterapii igłowej rezultatami można cieszyć się naprawdę długo. Po serii wykonanych zabiegów efekt widoczny jest przez okres od około 6 miesięcy. Pozytywne zmiany w skórze zauważalne są jednak nawet do roku.

Mezoterapia igłowa na twarz – koszty

Koszt wykonania mezoterapii igłowej w klinice Preibisz SkinDoctors zależny jest od rejonu poddawanego zabiegowi oraz użytego preparatu i wynosi od 700 do 1500 zł. 

Mezoterapia igłowa czy kwas hialuronowy – różnice w zabiegach

Często spotykanym dylematem u Pacjentów jest brak zrozumienia różnicy między zabiegiem mezoterapii igłowej a podaniem kwasu hialuronowego. Podanie np. osocza, nieusieciowanego kwasu hialuronowego, polinukleotydów, kompleksów witaminowych ma na celu pobudzenie komórek do regeneracji, nawilżenie, odżywienie i wytwarzania kolagenu w naturalny sposób. Dzięki takiemu działaniu uzyskuje się opóźnienie procesów starzenia. Z kolei ostrzykiwanie usieciowanym kwasem hialuronowym ma charakter miejscowy. Efektem jego działania jest wypełnienie określonych obszarów oraz spłycenie blizn.

Jak często można robić mezoterapię?

Mezoterapię najczęściej wykonuje się w serii zawierającej od 3 do 7 zabiegów. Odstępy pomiędzy nimi powinny trwać od 7 do 21 dni. Dzięki stosowaniu się do tych zaleceń można uzyskać najlepsze wyniki. Aby zachować uzyskane efekty, mezoterapia igłowa powinna być przeprowadzona ponownie w okresie od 3 do 6 miesięcy po ostatniej wizycie – nazywa się to zabiegiem przypominającym, mającym na celu podtrzymanie uzyskanych rezultatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here