Dolina łez

Czas nieustannie działa na naszą skórę. Im bardziej delikatna, tym większa jest jej podatność na czynniki zewnętrzne. Rejonem szczególnie narażonym na takie sytuacje jest okolica oczu, która najszybciej staje się wiotka. Jednym z najczęściej spotykanych problemów zgłaszanych przez pacjentów klinik medycyny estetycznej jest tzw. dolina łez. Na czym polega ten problem? Jakie są przyczyny jej powstawania? Jakie zabiegi można wykonać? W poniższym artykule przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego zagadnienia.

Dolina łez — na czym polega problem?

Dolina łez to charakterystyczne zagłębienie zlokalizowane pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Jego linia przebiega ukośnie, czyli dokładnie tak, jak płyną łzy u człowieka. Widoczna dolina łez powoduje, że twarz sprawia wrażenie zmęczonej. Proces starzenia jest całkowicie naturalny, a jedną z jego konsekwencji jest to, że wraz z upływem lat tkanka tłuszczowa, wypełniająca obszar pod skórą powiek zanika, powodując zapadanie się oczodołów. W połączeniu z pojawiającymi się zmarszczkami nasze spojrzenie może wydawać się zmęczone.

Przyczyny powstawania doliny łez

Przyczyny powstawania doliny łez

Pojawienie się doliny łez ma związek ze starzeniem się skóry i tkanki podskórnej. W okolicy oczu ten proces zachodzi zdecydowanie szybciej. Przyczyną jej powstawania jest również spowolniona produkcja substancji, takich jak kolagen, który odpowiedzialny jest między innymi za jędrność skóry, czy kwas hialuronowy, który wiążąc wodę odpowiada za prawidłowe nawilżenie. Pamiętaj, że dolina łez nie powstaje jedynie u osób po 40 roku życia. Może występować również u młodszych osób i mieć swoje podłoże w budowie anatomicznej twarzoczaszki. 

Jaki zabieg na zredukowanie doliny łez wybrać?

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które mogą pomóc w zredukowaniu widoczności doliny łez. Wśród nich najczęściej spotykane są zabiegi laserowe, takie jak laser frakcyjny CO2 lub laser tulowy Lavieen, mezoterapia mikroigłowa z zastosowaniem urządzenia Dermapen 4.0 czy iniekcyjne z użyciem koktajli odżywczych, stymulatorów tkankowych lub usieciowanego kwasu hialuronowego. Pamiętaj, że kluczem do osiągnięcia zadowalających rezultatów jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta. Właśnie dlatego należy zapisać się na konsultację u doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który stworzy dla Ciebie indywidualny plan zabiegowy.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wykonaniu płytkich, śródskórnych iniekcji i podaniu preparatu dedykowanego danemu problemowi. Dodatkowo nakłucia stymulują skórę do powstawania nowych włókien kolagenowych.

Dermapen

Dermapen 4.0 to urządzenie mezoterapii mikroigłowej. Zabieg  ten opiera się na technologii automatycznego nakłuwania skóry pulsującymi igiełkami, co umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. Przy podjęciu decyzji o wykonaniu zabiegu z użyciem Dermapen 4.0 warto zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystywanego sprzętu — na rynku kosmetologicznym i medycyny estetycznej dostępne jest wiele zamienników, które mogą zbyt mocno naruszać strukturę skóry. Pacjenci, którzy decydują się na ten wybór, mogą spodziewać się odżywienia, poprawy gęstości i elastyczności skóry przy jednoczesnym odmłodzeniu i zredukowaniu defektów w okolicy powiek górnych i dolnych.

Szukasz miejsca, w którym wykonasz skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej? Sprawdź ofertę warszawskiej kliniki Preibisz Skindoctors.

Laser frakcyjny CO2

Działanie lasera CO2 opiera się na emitowaniu promieniowania podzielonego na tysiące malutkich strumieni, których zadaniem jest odparowanie wody ze skóry. W miejscu jego zastosowania dochodzi do powstania mikrouszkodzeń, a to z kolei prowadzi do uruchomienia procesu regeneracji. Zastosowanie lasera frakcyjnego w tej okolicy pozwala pracować nad jakością skóry, zmniejszeniem jej wiotkości, redukcją zmarszczek i poprawą kolorytu.

Poznaj wszystkie zalety zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego na https://www.preibisz.com/zabiegi/odmladzanie-laserem-frakcyjnym/

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Doliny łez możemy pozbyć się również za pomocą podania usieciowanego kwasu hialuronowego przy pomocy igły i kaniuli. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ podawana substancja naturalnie występuje w naszej skórze. Z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego w tkankach się zmniejsza, dlatego warto uzupełnić go podczas wizyty u lekarza medycyny estetycznej. Efekt podania zauważalny jest bezpośrednio po zabiegu, a rezultaty utrzymują się od 1 do nawet 1,5 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here