fot. pixabay.com

Jaki smartwatch będzie odpowiedni dla kobiety? To pytanie jest zasadniczo bardzo proste. Każdy z nas, niezależnie od płci chciałby by jego zegarek był funkcjonalny, solidnie wykonany, dość prosty w obsłudze, ale dla kobiet liczy się również jego wygląd wizualny. Niesprzeczne jest to, że większość kobiet jest wzrokowcami. Dodatkowo duży odsetek kobiet ceni sobie minimalizm, dlatego kobiecy smartwatch powinien być również stosunkowo nieduży. 

Jeśli chodzi o wybór tego typu dodatków należy pamiętać o tym by wybrać modele kompatybilne z oprogramowaniem telefonu danej osoby. Niestety zdarza się właśnie tak, że kupujemy smartwatche zwracając uwagę tylko na ich wygląd oraz funkcje, a zapominamy o upewnieniu się czy będzie on funkcjonował prawidłowo z naszym telefonem. Na szczęście coraz więcej producentów decyduje się na zegarki uniwersalne. Prawda jest taka, że niestety niektóre zegarki są bezpośrednio przeznaczone do systemu Android inne zaś do IOS. Dlatego przy zakupie tego typu gadżetów warto zwrócić uwagę czy dany zegarek obsługuje oba systemy smartfonów.

Bezsprzeczne jest również to, że niektórzy producenci oferują w swoich ofertach sprzedażowych smartwatche dostosowane bezpośrednio tylko pod dany model telefonu. Istnieją jednak różne aplikacje, które możemy pobrać na smartfon, które umożliwiają nam sparowanie zegarka z telefonem.

 Jak wybrać idealny smartwatch?

fot. pixabay.com

Wszystko zależne jest od preferencji Ciebie samego lub osoby, dla której chciałbyś go podarować. Nieuniknione jest to, że jest kilka ważnych kwestii, którymi należy się kierować. Tu sprawa nieco się rozwija i nie dotyczy ona tylko możliwości połączenia zegarka z telefonem.

Decydując się na zakup inteligentnego zegarka należy zwrócić także uwagę na funkcjonalność, parametry, wygląd wizualny. Ta ostatnia jest chyba najmniej ważną kwestą jednak odgrywa ona duże znaczenie. Zdecydowanie każdy z nas chciałby by taki zegarek był estetyczny, jednak jest to dość ciekawy dodatek, który powinien podkreślać nasze stylizacje, a nie je szpecić. Dlatego wybierając zegarek dla kobiety należy zwrócić dużą uwagę na jego design.

Wielkość koperty

Kobiece dłonie jak i nadgarstki są zazwyczaj znacznie mniejsze niż męskie. Dlatego kobiecy zegarek powinien posiadać mniejszą tarczę. Dlatego dla kobiet polecamy zegarki z kopertą do 40mm.

Po mimo tego, że koperta w damskim zegarku jest mniejsza jest ona nadal bardzo praktyczna. nieuniknione jest to, że dla mężczyzny obsługa takiego zegarka mogłaby się wydawać trudniejsza i niewygodna. Prawda jest taka, że kobiety są znacznie drobniejszej budowy ciała niż mężczyźni i ma się to identycznie do palców. Dlatego taka wielkość koperty będzie bardzo wygodna dla większości kobiet.

Prawda jest taka, że niektóre kobiety wolą zegarki duże. Dlatego taki zakup powinien być dostosowany do preferencji każdej kobiety z osobna.

Wygląd wizualny

fot. pixabay.com

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, stylistyka tego typu dodatków dla większości kobiet ma ogromne znaczenie. Dlatego wybierając taki prezent dla kobiety warto zastanowić się nad tym czy miał by on stanowić okazjonalny dodatek czy codzienny gadżet.

Prawda jest taka, że producenci oferują wiele modeli zegarków z przeznaczeniem tylko dla kobiet. Zegarki dla kobiet prócz wielkości różnią się także innymi cechami. Wyróżniają się one delikatniejszą, zaokrągloną, smuklejszą kopertą. Smartwatche dla kobiet w szczególności nie są masywne, mają węższe opaski, a także możemy znaleźć je w różnych wariantach kolorystycznych.

Jeśli chodzi o paski do zegarków często producenci umożliwiają łatwa i sprawną wymianę. Dodatkowe paski możemy dokupić zazwyczaj na stronie producenta za niewielkie pieniądze. Jeśli chodzi o tworzywo pasków zazwyczaj są one silikonowe. Jednak możemy zakupić również paski skórzane bądź metalowe. Każdy z tych pasków połączony z kopertą zegarka będzie prezentował się świetnie.

Tarcza smartwatcha

Tak naprawdę mało który model takich zegarków ma tylko jeden rodzaj tarczy. Zazwyczaj w stałym oprogramowaniu zegarka znajduje się kilka różnych motywów do wyboru. Dlatego jeśli nie masz pewności, która tarcza byłaby najbardziej atrakcyjna dla kobiety, sięgnij po wariant z możliwościami wyboru.

Istnieją również modele umożliwiające pobranie dodatkowych tarcz z internetu. Taka opcja również może być bardzo korzystna.

Funkcjonalność

Kolejną bardzo ważną kwestią podczas wyboru powinno być zastosowanie zegarka. Jak wiadomo każdy z inteligentnych zegarków ma masę funkcji, które mają za zadanie ułatwianie nam życia. Jeśli miałby on służyć głównie do pomiarów sportowych, to dobrym pomysłem jest kupno smartwatcha, w sportowym stylu, z solidniejszą obudową. Nie musi on koniecznie być metalowy, ale musi być wodoszczelny i wytrzymały na lekkie uderzenia.

Coraz więcej producentów zaopatrza swoje smartwatche w precyzyjne czujniki. Dlatego warto rozważyć również zakup zegarka z takim dodatkiem. Jeśli chodzi o cenę prostych zegarków inteligentnych, a tymi z czujnikami kwota różnicy jest nieznaczna.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here