fot. unsplash.com

Wielu posiadaczy domów wolno stojących nie tylko marzy o idealnym domu, ale również o ogrodzie marzeń. Nieuniknione jest to, że te miejsce jest równie ważne dla każdego domownika. Wraz z nadchodzącym latem coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu rozkoszując się słońcem i piękną pogodą. Dlatego wiele ludzi przykłada wielką uwagę do tej naturalnej oazy spokoju. 

Niektórym marzy się dom z basenem, niestety takie marzenia w Polsce ograniczają się jedynie do basenów sezonowych, ale zawsze to jakieś rozwiązanie. Dodatkowo każdy posiadacz ogrodu chciałby by jego goście w momencie wejścia do ogrodu zaniemówili z wrażenia. Dlatego coraz częściej przydomowe ogródki tchnął blaskiem i wyjątkowością. Tak naprawdę w każdym sklepie ogrodniczym możemy nabyć różnego rodzaju krzewy, kwiaty czy ozdoby ogrodowe.

Prawda jest taka, że podobnym szczęściem mogą cieszyć się również osoby mieszkające w blokach, które posiadają przynależny taras bądź patio. Również w takich chwilach każdy marzy o tym by te niepozorne miejsce było na tyle piękne by chcieć do niego wracać. Dlatego niezależnie od tego czy jest to ogród czy taras warto wyposażyć się w odpowiedni komplet zewnętrzy.

Rodzaje krzeseł do ogrodu

fot. unsplash.com

Nieuniknione jest to, że niegdyś meble ogrodowe uchodziły za rzecz zbyteczną, służącą jedynie do tego by usiąść. Nie sposób zaprzeczyć temu, że niegdyś ludzie mieli nieco inne wymagania jak i światopogląd. Obecnie przykładamy coraz więcej uwagi do tego jak prezentuje się nasz każdy zakamarek niezależnie od tego czy jest to salon, kuchnia czy sypialni. Coraz więcej ludzi usposabia się z perfekcjonistami, dlatego zależy nam na tym by żaden detal nie zaburzał harmonii, ładu, a także estetyki. Prawda jest taka, że identycznie ma się to do ogrodu.

Prymitywne, proste i nieestetyczne krzesła plastikowe przypominające czasy PRL-u idą w zapomnienie. Na szczęście w ich zastępstwie możemy ujrzeć piękne meble ogrodowe, które idealnie wkomponują się w każdy ogród. Zakup krzeseł bądź kompletu ogrodowego może nie być prostą sprawą. Na sam początek warto zastanowić się nad materiałem, z którego mają być wykonane meble ogrodowe. W tej chwili powinnaś również zastanowić się nad tym co idealnie pasowało by do całej Twojej koncepcji i tworzyło idealną spójność z resztą gadżetów ogrodowych.

Na rynku najczęściej spotykamy 4 rodzaje materiałów, z jakich wykonane są krzesła.

  • Drewno
  • Plastik
  • Rattan
  • Drewno

Krzesła drewniane

Ten rodzaj mebli ogrodowych z łatwością można wkomponować do każdego ogrodu. Ze względu na to, że są to jednak meble drewniane świetnie prezentują się w każdej aranżacji. Meble drewniane są meblami wieloletnimi. Odpowiednia konserwacja sprawi, że będą służyć Ci one latami.

W okresie jesienno-zimowym takie komplety mebli należy przechowywać w miejscu suchym i zadaszonym. Dzięki temu drewno zachowa swoje właściwości. Niestety nawet te najlepiej zaimpregnowane mogą zacząć niszczeć.

Krzesła plastikowe

Zdecydowanie ten rodzaj mebli ogrodowych jest łatwiejszy, a co najważniejsze lżejszy. Coraz więcej producentów krzeseł plastikowych zaczyna odbiegać od starych kształtów. Dlatego jeśli standardowe warianty nigdy nie były dla Ciebie estetyczne, możesz teraz ujrzeć coś nowego. Krzesła plastikowe są tak naprawdę bardziej poręczne niż np. krzesła drewniane. Powodem tego jest to, że są one znacznie lżejsze i łatwiejsze w przechowywaniu.

Krzesła plastikowe również łatwo zachować w czystości. Wystarczy gąbka i woda. Dzięki tym dwóm prostym przedmiotom Twoje krzesła stale będą czyste i lśniące. Dodatkowo przez to, że są lekkie wystarczy jedna osoba do przestawienia całego kompletu w inną część ogrodu.  Wybierając ten wariant mebli ogrodowych warto zastanowić się czy nie będą one szpeciły całej aranżacji i stylu ogrodu.

Krzesła rattanowe

fot. unsplash.com

Ten rodzaj mebli ogrodowych często kojarzy się z kompletami wiklinowymi. Dzieje się tak ponieważ materiał z jakiego są wytworzone te meble jest pleciony w identyczny sposób jak wiklina. Meble rattanowe są odporne na wszystkie warunki pogodowe i są łatwe w czyszczeniu.

Taki komplet możemy zakupić w różnych wariantach kolorystycznych, w różnych kształtach oraz wymiarach. Rattan jest materiałem silnie odpornym na odkształcenia. Po mimo tego, że meble rattanowe są odporne na wiele czynników pogodowych warto jednak przechowywać je w suchym i zadaszonym pomieszczeniu w okresie jesienno-zimowym.

Krzesła metalowe

Jednym z kultowych i najbardziej wytrzymałych mebli ogrodowych są właśnie meble metalowe. Są one bowiem odporne na warunki pogodowe, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, w różnych kształtach oraz wymiarach. Jedyna ich wadą jest fakt, że są one stosunkowo ciężkie jak i nieprzyjemne w dotyku podczas zimnych dni.

Jednak istnieje na to złoty środek. Wystarczy do metalowego kompletu mebli dokupić specjalne poduchy, które należy przechowywać w suchym miejscu. W nieco chłodniejsze dni bądź wieczory wystarczy sięgnąć po poduchy i sprawa zimnego metalu zostaje zażegnana. Jeśli chodzi o konserwację mebli metalowych wszystko zależne jest od tego z jakiego metalu zostały one wykonane. Nieuniknione jest to, że zawsze istnieje wariant odmalowania takich mebli.

Podsumowanie

By nasz wypoczynek w ogrodzie był przyjemny należy pamiętać o tym by dokładnie dopasować wysokość krzeseł do stołu ogrodowego. W takich wypadkach najlepiej zdecydować się na komplet mebli ogrodowych. Dzięki temu Twoje krzesła nie tylko będą pasowały idealnie wysokością do stołu, ale także będą stanowić spójny komplet.

By długo cieszyć się posiadanymi krzesłami bądź kompletem ogrody należy pamiętać o dbaniu o niego i odpowiednią konserwację. Dodatkowo nie należy pozostawiać takich mebli na okres zimowy na zewnątrz. Po mimo tego, że wielu producentów zapewnia, że śnieg nie wpływa negatywnie na stan mebli warto jednak przechowywać je w suchym miejscu. Dzięki temu zapewnisz dłuższą żywotność i nienaganny wygląd na lata.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here