fot. unsplash.com

Zakupy z drugiej ręki zaczynają stawać się niczym tegoroczny trend. Trzeba przyznać, że przez wiele lat nie docenialiśmy tej alternatywy wybierając tylko ubrania nowe. Nie sposób zaprzeczyć temu, że nie zawsze nowe oznacza lepsze. Dlatego czy warto robić zakupy w second handach? 
Nieuniknione jest to, że popularność na zakupy w lumpeksach wzięła się stąd, że nasza planeta jest mocno zanieczyszczona. Skąd pojawił się trend „czyszczenia szaf„. Tę modę zapoczątkowały największe gwiazdy kupując ubrania używane i sprzedając swoje, które od dawna zalegały w szafie. Tak naprawdę zakupy ubrań używanych mają zarówno wady i zalety.

Gdzie można kupić ubrania używane?

Niegdyś takie ubrania można było nabyć tylko w specjalnych sklepach przeznaczonych tylko do handlu odzieżą używaną. Teraz nieco się to zmieniło.

Możemy znaleźć wiele aplikacji na smartfony służące właśnie do sprzedaży ubrań zarówno nowych jak i używanych. Dodatkowo w internecie aż roi się od portali i grup sprzedażowych. Zdarza się również, że używane ubrania możemy nabyć nie tylko za gotówkę, ale np. w formie wymiany. Nie trudno zaprzeczyć temu, że taka alternatywa jest dość ciekawa.

Zalety kupowania w second handach

Prócz tego, że kupowanie używanych ubrań niesie ze sobą korzyści dla środowiska, dodatkowo taka forma zakupów jest znacznie tańsza. Nieuniknione jest to, że używane ubrania są znacznie tańsze, a dodatkowo często można kupić ubrania w stanie nieskazitelnym. Dodatkowo jest to świetna alternatywa dla fanów vintage. W takich miejscach można znaleźć prawdziwe perełki z minionych lat.

Prawda jest taka, że niektórzy sprzedają również ubrania nowe z metkami, ale ich cena również jest niższa niż w sklepie. Dlatego tak również możesz zaoszczędzić dodatkowych parę złotych.

fot. unsplash.com

Sprzedaż odzieży używanej jest sprawą wygodną, ponieważ tak jak wspomnieliśmy wcześniej, niektórzy sprzedają odzież w stanie nieskazitelnym. Każda kobieta wie, że niektóre ubrania kupuje się „na raz” np. na wesele, studniówkę czy jakąś inną ważniejszą, elegancką okoliczność. W taki sposób możesz kupić wymarzoną kreację za dogodniejszą cenę.

Sprzedaż ubrań używanych nie ogranicza się tylko do działu damskiego. Odzież z drugiej ręki możemy kupić zarówno dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci. Jeśli chodzi o lumpeksy tu wygląda sprawa podobniej. Niewątpliwe jest to, że stacjonarnie znacznie ciężej znaleźć coś idealnego dla siebie, co jest odwrotnością zakupów w sieci. Idąc do lumpeksu należy uzbroić się w cierpliwość i doskonale wyszlifować spostrzegawczość. Posiadając te dwie umiejętności możesz szybko stać się królową second handów!

Wady kupowania odzieży z drugiej ręki

Wad jest znacznie miej niż zalet. Należy tylko pamiętać o tym, że kupując odzież online niekoniecznie zawsze możemy trafić na uczciwego sprzedającego. Niestety zdarza się tak, że otrzymany towar znacznie różni się od tego, który widzieliśmy na zdjęciach. Bywa również tak, że sprzedający totalnie umywa ręce, a nasze pieniądze przepadają.

Jeśli chodzi o zakupy w sklepach stacjonarnych tu również jest dość spora wada, choć nie dla każdego. Jeśli dany lumpeks jest dość popularny w okolicy może być tak, że niezależnie od pory dnia będzie tam masa klientów. Na szczęście nie przeszkadza to każdemu, ale niektórzy preferują solowe zakupy.

Sprzedaż odzieży używanej

Możesz także jak wiele innych osób sprzedawać odzież ze swojej szafy. Tak naprawdę nie musisz ponosić za do dodatkowych opłat skarbowych. Wszystko jest legalnie i szybko. Wystawienie produktu na sprzedaż także nie jest rzeczą trudną. Należy pamiętać tylko o kilku ważnych rzeczach:

  • opis
  • zdjęcia w
  • cena

Te trzy aspekty są kluczową dźwignią sprzedaży produktów używanych. Stanowczo najważniejszą jednostką są zdjęcia. Jak wiadomo większość ludzi są wzrokowcami, dlatego zwracają większą uwagę na ciekawie przedstawione produkty. Ewidentnie rzucone spodenki w byle jaki sposób na łóżko są mniej zachęcające niż sukienka na pięknym wieszaku otoczona świeżymi kwiatami. Dlatego warto zadbać o to by nasze zdjęcia były ciekawe i estetyczne.

fot. unsplash.com

Kolejnym ważnym podpunktem jest opis produktu. Każdy kupujący powinien znać to z autopsji, że szczegółowy opis jest znacznie bardziej zachęcający niż zwykłe zdanie ” Sprzedam czarne spodnie”. Taki rodzaj przedstawienia produktu może być nieco  odtrącający. Dlatego jeśli chciałabyś w szybkim tempie sprzedać swoje ubrania powinnaś przygotować dokładny opis zawierający pełne wymiary, rodzaj tkaniny, a także mile widziana będzie ciekawa historyjka zakupy (jeśli ów przedmiot taką posiada).

Trzecia i ostatnia zasada to cena. Każdy z nas woli od razu zobaczyć jaką kwotę należało by przeznaczyć na dany przedmiot niż pisać wiadomości prywatne z prośbą o cenę. Dlatego w ogłoszeniu powinnaś zawrzeć informację ile kosztuje przedmiot oraz jego wysyłka, dzięki temu znacznie szybciej znajdzie się ktoś chętny, a dodatkowo zaoszczędzisz masę czasu na bezsensowne odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here