fot. unsplash.com

Każda kobieta wie, że wykonanie perfekcyjnego makijażu nie jest prostym zadaniem. Prócz odpowiednio dobranych kosmetyków kluczową rolę odgrywa również światło. Dlatego coraz więcej kobiet rozważa zakup specjalnej toaletki z oświetleniem.

Piękna i stylowa toaletka to zarówno stylowe uzupełnienie każdego wnętrza, jak i praktyczny mebel, który będzie wykorzystywany do codziennych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Toaletka, podobnie jak biurko powinna zostać ustawiona w dobrze oświetlonym miejscu. Sztuka makijażu nie jest prosta do opanowania dlatego miejsce do jego nauki powinno być perfekcyjne. Dlatego coraz częstszym „pomocnikiem” kobiety są właśnie toaletki.

Zazwyczaj toaletki są niewielkie, ale bardzo praktyczne. Możesz ustawić ją zarówno w łazience jak i prywatnej sypialni. Ale jak poradzić sobie w pochmurne dni? Otóż, w takich chwilach niezastąpiona może stać się toaletka z oświetleniem.

Jaką toaletkę kosmetyczną wybrać?

fot. unsplash.com

Niezaprzeczalne jest to, że toaletki były już popularne w czasach powojennych. Niegdyś toaletki były zazwyczaj trzysegmentowe, zaś teraz mamy nieco szerszy wybór. Najczęstszym wyborem kobiet są toaletki minimalistyczne. Nieuniknione jest to, że taki mebel z łatwością można wkomponować w wiele aranżacji.

Toaletki kosmetyczne produkowane są w różnych fasonach i kolorystyce. Tak naprawdę nawet w dzisiejszych czasach możemy ujrzeć toaletki awangardowe oraz dość sporych rozmiarów. Wygląd wizualny toaletek jest zależy tak naprawdę od materiału z jakiego zostały one wykonane.

W szczególności wyróżniamy trzy tworzywa w produkcji toaletek:

  • toaletka metalowa- nieuniknione jest to, że na ten rodzaj mebli decyduje się jeszcze niewiele osób. Prawda jest taka, że są to niezwykle urokliwe dodatki do mieszkań. Zazwyczaj tego rodzaju toaletki wykonane są ze stali nierdzewnej na wysoki połysk. Zdecydowanie większość toaletek wykonanych ze stali nierdzewnej jest w stylu glamur. W takich wariantach najczęściej blat zostaje wykonany z barwionego szkła z dodatkami brokatu.
  • toaletka z płyty MDF- są najczęstszym wyborem klientek. W większości toaletki z tego rodzaju materiały są oklejone bądź malowane białymi lakierami. Takie meble są z połyskiem, ale również możemy nabyć je w wersji matowej. Nieuniknione jest to, że poprzez prostotę takie toaletki znacznie łatwiej wpasować w każdą aranżację wnętrz.
  • toaletka drewniana- niewątpliwe jest to, że meble drewniane są znacznie solidniejsze i cięższe. Do produkcji toaletek głównie wykorzystywane jest drewno bukowe, sosnowe oraz dębowe. Cena toaletek drewnianych możne być znacznie wyższa w porównaniu do innych wariantów. Drewniane toaletki rzadko są malowane barwionymi farbami. Zazwyczaj tego rodzaju meble są tylko polakierowane bezbarwnym lakierem. Toaletki drewniane idealnie wkupią się w aranżację wiejską, która coraz bardziej staje się popularna.
  • toaletka lustrzana- jest jednym z najbardziej ekstrawaganckich wyborów dla każdej kobiety. Romantyczna, świetlista, idealna do każdej sypialni. W jasnych aranżacjach dodatkowo rozświetli pomieszczenie, a ciemnym wnętrzom doda szyku i stylu.  Tego rodzaju toaletki niestety mają jedną, ale mało istotną wadę. Przy każdym dotyku pozostają na niej ślady, które na szczęście można łatwo usunąć.

Jaka toaletka z oświetleniem?

fot. pexels.com

Najważniejszą kwestią podczas wyboru toaletki z oświetleniem jest sposób rozmieszczenia lampek. Lampki na ramie lustra powinny być rozmieszczone jednakowo po obu stronach lustra. Niewątpliwe jest to, że najlepszym wariantem jest wybór lustra z oświetleniem na każdej z czterech stron.

Za prawidłowe oświetlenie twarzy podczas wykonywania makijażu nie jest tylko odpowiedzialne prawidłowe ułożenie lampek, ale także barwa światła. Nieuniknione jest to, że barwa światła powinna być najbardziej zbliżona do światła naturalnego. Wielką zaletą jest to, że większość luster ze światłami ma możliwość regulacji intensywności światła. Niestety tego typu modele nie należą do najtańszych.

Toaletka z oświetleniem – gdzie ją postawić?

Wszystko zależne jest od wielkości mebla oraz od tego gdzie masz wystarczająco miejsca by je postawić. Dlatego warto przed zakupem dokładnie zaplanować gdzie miałaby ona stać. Dzięki temu będziesz mogła zakupić mebel „na wymiar„. Dzięki wcześniejszemu wymierzeniu będziesz mogła wykorzystać każdy centymetr wolnej powierzchni.

Dodatkowo do każdej „szafki” makijażowej potrzebne jest siedzisko. Zakup odpowiedniego siedziska nie powinno stanowić większego problemu. Wystarczy dobrać kolorystycznie ogólny kolor mebla pod pozostałe w danym pomieszczeniu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here