7 drobiazgów, które musisz zabrać pod namiot

Wybierasz się pod namiot, a może dopiero rozważasz, czy warto wybrać taką formę wypoczynku w przyszłym sezonie? Sprawdź, o jakich drobiazgach nie możesz zapomnieć!

Wypad pod namiot w ciepłe dni

W ostatnich latach można odnieść wrażenie, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie choć weekendu lub części urlopu pod namiotem. To znakomity sposób na wypoczynek blisko natury, z dala nie tylko od cywilizacji, ale i codziennych trosk oraz problemów. Oczywiście organizacja takiego wypadu wymaga pewnych przygotowań, konieczny jest sam namiot, a także materac czy karimata oraz śpiwór. Nierzadko zdarza się jednak, że zapominamy kilku użytecznych i praktycznych drobiazgów. W naszym zestawieniu przedstawimy 7 takich przedmiotów, które z pewnością przydadzą się na namiotowym wyjeździe. Kolejność jest przypadkowa, dlatego koniecznie przeczytaj nasz poradnik do końca!

 Ręczniki papierowe w rolce

Ręczniki papierowe w rolce to absolutna podstawa, aż dziwne, jak wiele osób o nich zapomina. Przydają się w różnorodnych okolicznościach – chcesz przetrzeć stolik przed posiłkiem? A może wytrzeć ręce lub naczynia? Ręczniki papierowe w rolce będą w tym celu doskonałe!

Apteczka

Oczywiście nie życzymy nikomu, aby apteczka okazała się potrzebna, ale bezwzględnie zawsze trzeba ją mieć. Szczególnie, jeśli wybierasz się pod namiot dość daleko od cywilizacji. Plaster czy środki do dezynfekcji pozwolą Ci uporać się z prostymi kontuzjami czy urazami, koniecznie sprawdź zawartość apteczki przed wyjazdem.

Nawilżany papier toaletowy

Na wyjeździe pod namiot korzystanie z toalety zawsze jest utrudnione. Jeśli jesteś na kempingu, możesz korzystać z publicznych toalet, w większej dziczy nie masz jednak nawet takiej możliwości. Dlatego nawilżany papier toaletowy będzie doskonałym sposobem na zachowanie podstawowej higieny osobistej.

Lampka/latarka i dodatkowe baterie

Lampka lub latarka są niezbędne po zapadnięciu zmroku – szczególnie, jeśli jesteś daleko od zabudowań i cywilizacji. Koniecznie zabierz też dodatkowe baterie, nawet jeśli do swojej latarki włożyłeś nowe – przy niskich temperaturach mogą się one znacznie szybciej rozładowywać.

Powerbank

Na kempingu znacznie łatwiej o źródło zasilania, na wszelki wypadek warto jednak mieć choć małe zabezpieczenie w tym względzie. Powerbank pozwoli Ci naładować telefon czy aparat w każdych warunkach. Pojemność i/lub liczbę powerbanków koniecznie dopasuj do długości swojego wypadu.

Zapałki/zapalniczka

Zapałki lub zapalniczka koniecznie przydadzą się nie tylko do rozpalenia ogniska czy grilla. Bardzo często trzeba przypalić kawałek materiału, aby się nie pruł, zabezpieczyć sznurek od namiotu czy wykonać całą masę innych, drobnych prac, do których przydatna będzie zapalniczka lub zapałki.

Worki na śmieci

Wypad pod namiot to sama przyjemność, pamiętajmy jednak, aby miejsce wybrane na wypoczynek zawsze pozostawić w dokładnie takim stanie, jakim je zastaliśmy. Dlatego koniecznie weź worki na śmieci. Dzięki nim o wiele łatwiej zachować porządek już w trakcie pobytu, a także po jego zakończeniu, aby zabrać wszystkie swoje śmieci. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć udanego wyjazdu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here