Wydajne i eleganckie MacBooki. Który model będzie najlepszy dla Ciebie?

0
1403

Duża wydajność, wysoka trwałość oraz eleganckie, minimalistyczne wzornictwo to cechy, za jakie na rynku cenione są MacBooki. Laptopy Apple szybko zyskały popularność zarówno wśród wymagających użytkowników, którzy używają ich do pracy, jak i tych stawiających domowemu sprzętowi niewielkie wymagania.

  1. Czym charakteryzują się MacBooki?
  2. Jak wybrać laptop Apple?
  3. MacBook Air czy MacBook Pro?

Marka Apple kojarzy się z niezawodnością, solidnością i wygodą. Komputer przenośny z logo nadgryzionego jabłka przez wielu uważany jest za sprzęt niemal doskonały.

Czym charakteryzują się MacBooki?

MacBook to marka, której nie trzeba przedstawiać – jest znana na całym świecie z unikalnych rozwiązań technologicznych oraz zastosowania wysokiej jakości materiałów i podzespołów, dzięki którym sprzęt działa niezawodnie przez długi czas. Komputery MacBook wyróżnia wiele zalet, do których można zaliczyć system operacyjny OS, będący synonimem stabilności, bezpieczeństwa i szybkości działania. System jest kompatybilny z pozostałymi urządzeniami marki Apple, dzięki czemu pozwala na przesyłanie danych pomiędzy poszczególnymi sprzętami oraz obsługę aplikacji na dowolnym urządzeniu. Niekwestionowaną zaletą jest wydajna bateria, która w modelach MacBooka Air zapewnia nieprzerwaną pracę na jednym ładowaniu przez ponad 10 h. Nie zawiodą się również użytkownicy, dla których ważny jest wygląd sprzętu – MacBooki charakteryzuje niebanalne wzornictwo, wyróżniające się spośród modeli konkurencyjnych marek. Wykonana z aluminium obudowa zapewnia odporność na wstrząsy, a przy tym jest niewrażliwa na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne, dlatego laptop wygląda świetnie nawet po wielu miesiącach intensywnego użytkowania. Plusem jest również wiernie odwzorowujący kolory ekran oraz cicha i czuła na dotyk klawiatura.

Jak wybrać laptop Apple?

Komputery Apple podobnie jak sprzęty z oferty konkurencyjnych marek, np. te dostępne na https://www.neonet.pl/komputery/laptopy.html, będą działać efektywnie tylko wtedy, kiedy zostaną odpowiednio dobrane do potrzeb użytkownika. Ze względu na to, że Apple zastosowało w swoich laptopach kilka rozwiązań, których nie stosują inni producenci, szczególną uwagę warto zwrócić właśnie na nie. Najważniejszy jest procesor Apple M1 Pro, dzięki któremu każdy laptop MacBook zyskał jeszcze większą moc i wydajność. Procesor to serce komputera, a ten cechuje się wyjątkowo wysokimi parametrami, dzięki którym praca na tym sprzęcie to prawdziwa przyjemność. Wybierając model z procesorem Apple M1 (8 rdzeni GPU i 8 CPU) w MacBook Air można uzyskać wydajność nie mniejszą niż w przypadku jednostki MacBook Pro! Oczywiście, w Apple wciąż są stosowane jednostki Intel Core, w tym Intel Iris lub Intel Iris Plus, jednak spotyka się je w starszych modelach.

Chcąc uzyskać wysoką efektywność działania sprzętu, warto zwrócić uwagę również na kości pamięci. Apple M1 Pro został wyposażony we wbudowane pamięci, dzięki czemu komunikacja między procesorem a kościami pamięci jest znacznie ułatwiona i przebiega na zupełnie innym poziomie niż dotychczas. Udoskonalona wersja procesora sprawia, że dla przeciętnego użytkownika zupełnie wystarczy 8 GB pamięci RAM. Jednak ci, którzy planują wykonywanie skomplikowanych prac graficznych, mogą rozważyć zakup sprzętu, w którym pamięć RAM ma wielkość 16 GB. Przed wyborem warto dobrze się zastanowić, ponieważ rozbudowanie pamięci w MacBooku jest praktycznie niemożliwe.

Kolejna ważna kwestia to dysk twardy. Ze względu na to, że MacBook to komputer przenośny, a więc narażony na wstrząsy generowane podczas podróży, Apple praktyczne zrezygnowało z montowania dysków HDD. Te jednostki często ulegają awarii, natomiast najnowsze MacBooki posiadają dysk wlutowany w płytę główną, co oznacza, że jego wymiana jest niemożliwa. Znacznie lepsze parametry wykazuje dysk SSD – jest szybszy niż dysk HDD, a przy tym wydajniejszy i odporniejszy na awarie. Dla przeciętnego użytkownika wystarczająca może okazać się pojemność dysku na poziomie 256 GB, wymagający użytkownicy powinni postawić na dysk 512 GB.

MacBook Air czy MacBook Pro?

Zanim przyszły właściciel MacBooka zabierze się za wybór pojemności dysku czy rodzaju procesora, powinien zdecydować, który model laptopa lepiej spełni jego potrzeby. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ od wybranego modelu zależy wyjściowa cena sprzętu. Dla tych, którzy szukają wydajnego urządzenia do pracy w terenie, lepszym wyborem będzie MacBook z serii Air, który umożliwia pracę przez wiele godzin bez ładowania baterii. Sprawdzi się świetnie do nauki, przeglądania internetu, pracy biurowej, a nawet nieskomplikowanego montażu wideo. Dodatkowym atutem będzie podświetlana klawiatura i Touch Bar. Z kolei MacBook Pro to rozwiązanie dedykowane użytkownikom wymagającym, a więc grafikom, pracownikom branż kreatywnych lub graczom. Wyświetlacz z technologią True Tone, duża przekątna ekranu, model karty graficznej z górnej półki, Touch ID oraz liczne ułatwienia, jak choćby gładzik Force Touch to elementy, dzięki którym ten model jest wart swojej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here