Jak zrobić masaż pleców

Masaż pleców przynosi wiele korzyści. Jest to sposób na uporczywy ból, napięcie mięśniowe oraz inne dolegliwości. Przeprowadzony odpowiednią techniką oraz siłą pozwala przynieść ulgę w przypadku bólu. Masaż leczniczy powinien być wykonywany przez osoby posiadające do tego odpowiednie kwalifikacje.  Nie należy jednak zapominać, że masaż pleców może być czasem przyjemnym i pełnym relaksu. Jest to doskonały sposób na spędzenie chwil we dwoje. Jak zatem wykonać masaż?

Masaż na ból pleców

Ludzki kręgosłup narażony jest na wiele obciążeń, które niestety sami sobie fundujemy. Brak ruchu, nadwaga, wymagająca praca fizyczna czy siedzący tryb życia, to czynniki, które najczęściej powodują ból. Jednym ze sposobów pomagających w takich dolegliwościach jest masaż pleców. Może on obejmować całą powierzchnię pleców, która dotyczy również pośladków i barków lub skupiać się na poszczególnych odcinkach kręgosłupa, gdzie ból jest szczególnie uporczywy. Masaż na kręgosłup przeprowadzony odpowiednią techniką przynosi widoczne efekty i poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Jednak należy pamiętać, że w przypadku schorzeń kręgosłupa nasilających ból klasyczny masaż pleców powinien być przeprowadzany systematycznie w kilku seriach. Jaki masaż na ból pleców jeszcze można wybrać? Do dyspozycji mamy też masaż leczniczy, rehabilitacyjny czy masaż erotyczny, który szczególnie wpływa na rozluźnienie i poprawę samopoczucia.

Masaż pleców – jak się przygotować?

Masaż na ból pleców nie wymaga od nas specjalnego przygotowania. Jednak mając na uwadze, że odbywa się on w pozycji leżącej na brzuchu, warto zaraz przed jego wykonaniem nie spożywać ciężkostrawnych posiłków, które mogą powodować dyskomfort podczas leżenia. Co więcej, masaż pleców odbywa się bez ubrania, na nagich plecach. Dlatego warto wcześniej wziąć prysznic odświeżający, który dodatkowo rozluźnia mięśnie przed masażem i poprawi nasz komfort.

Masaż pleców krok po kroku

Masaż pleców, niezależnie od tego, czy wykonujemy go samodzielnie w domu, gabinecie lekarskim czy podczas wizyty w SPA, będzie rozpoczynać się od delikatniejszych ruchów, które mają za zadanie rozgrzać tkanki i przyzwyczaić skórę do nowego dotyku. Masaż pleców i technika, którą można go wykonywać, może być różnorodna. Najbardziej popularny jest masaż pleców klasyczny, który przede wszystkim rozluźnia spięte mięśnie, odpręża i uspokaja. Samodzielny masaż pleców techniką klasyczną może być wykonywany w domu. W przypadku masażu leczniczego warto udać się do gabinetu doświadczonego fizjoterapeuty. Ten rodzaj masażu jest bardziej intensywny oraz oddziałuje na dużo głębsze partie mięśni, skupiając się na danym problemie. Jak już zostało wspomniane, masaż należy zacząć od delikatnych ruchów, najlepiej od głaskania opuszkami palców, czy też otwartą dłonią. Następnie można włączyć równomierne ugniatanie oraz koliste ruchy. Nacisk możemy stopniowo zwiększać. Kierunek masowania powinien rozpoczynać się od barków, a kończyć na dolnym odcinku pleców. Pamiętać należy, aby masaż pleców i wykonywane ruchy były delikatne i równomierne. Masaż powinien dotyczyć mięśni przylegających do kręgosłupa, a nie samego kręgosłupa. Dlatego nie ugniatajmy i nie uciskajmy szkieletu kręgosłupa.

Masaż pleców mężczyzny i kobiety

Często padają pytania, jak wykonać masaż pleców w zależności od płci. Jednak masaż pleców dla dziewczyny i mężczyzny wykonujemy tak samo. Jedyną różnicą może być siła nacisku używana podczas masażu, która w przypadku Pań powinna być delikatniejsza. Warto też zadbać o dodatkowe akcesoria, takie jak np. marki Bijoux Indiscrets, które pozwolą wprowadzić atmosferę relaksu i uprzyjemnić osobie masowanej czas. Podczas masażu można też wykorzystać urządzenia, zarówno akcesoria erotyczne, jak i typowe przedmioty wykorzystywane podczas profesjonalnych masażów. Mogą to być przyjemne zapachowe olejki lub profesjonalne masażery i piłeczki, które świetnie rozluźniają spięte mięśnie.

Jak widać, masaż pleców i instrukcja jego wykonania nie są skomplikowane. Jeśli zależy nam wyłącznie na odczuciach przyjemności i relaksu, to masaż erotyczny sprawdzi się doskonale. W przypadku bólu pleców warto skorzystać z masażu klasycznego oraz leczniczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here