8 listopada 2016

Dieta, o której pewnie jeszcze nie słyszałaś

W ostatnim czasie, dieta ta zyskała niesamowitą popularność. Do jej stosowania przyznają się gwiazdy Hollywood, które zakochały się w niej bezgranicznie. Dieta cytrynowa, bo o niej mówimy stała się jedną z najbardziej popularnych diet.

Dieta cytrynowa

Dieta cytrynowa nazwana potocznie dietą lemoniadową szturmem podbiła Internet. Jej twórcą jest Stanley Burroughs. Dieta ta bazuje na cytrynie, która charakteryzuje się wieloma właściwościami zdrowotnymi . Świetnie odkwasza organizm i usuwa z niego wszystkie toksyny. Cytryna to jedno z najlepszych źródeł witaminy C, która wspomaga nasz układ odpornościowy i pomaga zwalczyć wolne rodniki. Okres stosowania diety cytrynowej nie może być dłuższy niż 12 dni.

W czasie całej diety należy wykluczyć wszystkie dotychczas spożywane posiłki. Zasada ta dotyczy także wypijanych napojów. Dieta cytrynowa wyklucza spożywanie jakichkolwiek płynów, poza lemoniadą. Lemoniada bazuje na polaczeniu ze sobą 4 składników: wody, soku z cytryny, pieprzu Cayenne lub imbiru oraz syropu klonowego. Dziennie należy wypić takiej lemoniady 2,5 litra czyli ok. 10 szklanek. W celu zrobienia takiej lemoniady należy do ¾ szklanki wody źródlanej dodaj 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny oraz  szczypty pieprzu cayenne . Ostatnim składnikiem jest syrop klonowy, którego musimy dodać jedną łyżkę.

Ile można dzięki tej diecie schudnąć?

Według zapewnień samego twórcy tej diety, w ciągu 10 dni można zrzucić nawet 10 kilogramów. Zawarty w lemoniadzie pieprz Cayenne przyspieszy naszą przemianę materii, co wpływa bezpośrednio na spadek masy ciała. Z diety cytrynowej korzystała Beyonce, która stosowała tę dietę po urodzeniu dziecka. Piosenkarka schudła prawie 37 kilogramów po porodzie.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię