16 sierpnia 2018

Co za wydarzenie! Zobacz jak 700 osób wbiega na szczyt Wielkiej Krokwi

RED BULL 400 JUŻ 18 SIERPNIA

Biegacze! Macie już dobre buty? Kibice! Jesteście gotowi na moc atrakcji? Red Bull 400 w Zakopanem zbliża się wielkimi krokami. 

400-metrowy sprint pod górę na Wielkiej Krokwi to nie lada wyzwanie. Klucz do sukcesu w podołaniu trasie? Szybkość, wytrzymałość, przyczepność i wsparcie kibiców. Tych, którzy będą akurat wypoczywać w Zakopanem zapraszamy na miejsce zawodów (Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich). Finałowe biegi będzie można śledzić też w transmisji w Internecie – na redbull.pl/400 od 16:00.


fot. Materiały prasowe Red Bull/Adam Małysz

18 sierpnia blisko 700 osób zmierzy się z tym, co może się okazać „najcięższymi 400 m w ich życiu”. Stroma trasa, której nachylenie miejscami przewyższa 37 stopni wyciśnie siódme poty z najwytrwalszych i najbardziej wytrenowanych śmiałków. Mimo to, biegacze chętnie zapełniają listę startową. A wśród nich są m.in. Piotr Łobodziński – Mistrz Świata w bieganiu po schodach oraz Dominika Wiśniewska-Ulfik, która już kilkukrotnie stawała na podium Red Bull 400 za granicą, a także Agnieszka Wojciechowska – posiadaczka tytułu najtwardszego strażaka w Europie. Co ciekawe, zawody podobne do Red Bull 400 cieszą się sporą popularnością w tej grupie – niektórzy wystawiają także swoje drużyny. Swoją będą mieli i strażacy z Warszawy – wezmą udział w biegu sztafetowym na Wielką Krokiew.


fot. Materiały prasowe Red Bull/Joanna Jóźwik

A jest o co walczyć! W biegu indywidualnym oprócz trofeum, zwycięzcy otrzymają najnowsze buty biegowe New Balance Summit K.O.M., Land Rovera na weekend, 1500 zł i nagrody rzeczowe. Sztafety mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Poza tym na każdego uczestnika czeka pakiet startowy, w którym oprócz numeru znajdzie się pamiątkowa koszulka techniczna New Balance. Za wdrapanie się na szczyt Wielkiej Krokwi – pamiątkowy medal!

Ostra walka nie tylko z przeciwnikami, ale także z przewyższeniem i stromizną to coś, co naprawdę warto zobaczyć. Wiedzą o tym już Adam Małysz oraz Joanna Jóźwik, którzy zapowiedzieli się w Zakopanem na najbliższą sobotę. Dla wszystkich kibiców przygotowywane są także dodatkowe atrakcje: każdy będzie mógł się sprawdzić na przeszkodach przygotowanych przez twórców słynnego Runmageddonu czy odwiedzić stoisko New Balance. Land Rovera czy Garmina. Czas będzie umilał też DJ Benito.

Rozpoczęcie zawodów: sobota (18 sierpnia), godz. 12:00; start transmisji na redbull.pl/400 z finałów: od godz. 16:00

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię