15 września 2017

39. PZU Maraton Warszawski już 24 września

Zobacz tegoroczną trasę!

W ostatnią niedzielę miesiąca, 24 września o godzinie 9:00 z Placu Trzech Krzyży wystartuje 39. PZU Maraton Warszawski. Wezmą w nim udział biegacze z całego świata. Z tej okazji w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe, na którym organizatorzy przedstawili wszystkie zaplanowane z okazji tego wydarzenia punkty programu. SHAPE został patronem medialnym imprezy! 

39. PZU Maraton Warszawski

Maraton Warszawski już po raz 39. pobiegnie ulicami Warszawy, gromadząc zarówno zaawansowanych, jak i początkujących fanów biegania. Tegoroczny Wielki Bieg rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży. Trasa maratonu prowadzi przez siedem dzielnic oraz dwa mosty: Świętokrzyski i Gdański. Uczestnicy będą mogli przebiec przez najciekawsze miejsca stolicy, od Śródmieścia, przez Mokotów, Ursynów i Wilanów, aż po Pragę Północ, Żoliborz i Bielany.

Bieg na Piątkę

Dla zwolenników krótszych dystansów tradycyjnie przygotowany został Bieg na Piątkę. Chętni do zmierzenia się z dystansem 5 km pobiegną przez malownicze rejony Warszawy - Nowe Miasto i Żoliborz. Udział w biegu na pięć kilometrów zadeklarowały m.in.: Beata Sadowska, Julita Kotecka i Kamila Szczawińska. Co więcej, Beata Sadowska wystartuje w biegu wspierając równocześnie akcję #BiegamDobrze. Podczas konferencji prasowej dziennikarka otrzymała czek w wysokości 10 tysięcy złotych od marki Arla Protein na wsparcie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Projekt charytatywny #BiegamDobrze

#BiegamDobrze to charytatywny projekt biegowy, którego celem łączenie swojej pasji z pomocą potrzebującym. Beneficjentami akcji jest 9 partnerskich organizacji dobroczynnych: Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Polska Akcja Humanitarna i Unicef. Do projektu mógł przyłączyć się każdy biegacz. Wystarczyło założyć profil #BiegamDobrze na stronie 39. PZU Maratonu Warszawskiego, a następnie poprzez media społecznościowe zachęcić znajomych do wsparcia swojej zbiórki. Tylko 300 zł wystarczyło, aby otrzymać pakiet startowy od wybranej przez siebie organizacji. Uczestnik startujący w biegu na 5 km musiał natomiast zebrać 200 zł. Najważniejsze jest jednak, że pozyskane środki trafią na rzecz wskazanej przez biegacza organizacji charytatywnej. To trzeci rok trwania akcji #BiegamDobrze, w ramach której biegacze zebrali na cele dobroczynne już 2 miliony złotych!

Atrakcje podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego

Wiele atrakcji na 39. PZU Maraton Warszawski przygotowali także jego partnerzy. Wspólnie z Liniami Lotniczymi LOT zorganizowano konkurs LOT Angeles, którego zwycięzca otrzyma bilet samolotowy i pakiet startowy na maraton w Los Angeles. LOT szykuje także widowiskową akcję dla uczestników biegu. Na odLOTowym odcinku, na ostatnich metrach trasy, biegaczom skrzydeł będą dodawać stewardessy i obsługa lotniskowa. Dla wiernych biegaczy organizatorzy przygotowali wyjątkową loterię, w której wygrać można nowego, 5-drzwiowego Fiata Tipo. Do 15 września mogą zgłosić się do niej wszystkie osoby, które brały udział w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim, planują start w tegorocznym maratonie i podejmą sportowe wyzwanie. Dodatkowo, podczas konferencji do biegaczy zaproszenie skierował Adidas Runners Club. Klub zachęca do wspólnych treningów przygotowujących do startu w Maratonie Warszawskim i Biegu na Piątkę. Zajęcia są otwarte i bezpłatne. 39. PZU Maraton Warszawski gromadzi biegaczy z całego świata.

Organizatorzy ponownie spodziewają się kilku tysięcy uczestników, zarówno tych, którzy chcą się zmierzyć z królewskim dystansem, jak i tych, którzy wolą biegać na krótszych trasach. Jako faworytów tegorocznego maratonu podaje się Dominica Kangora Kimweticha, Douglasa Chebii i Jonathana Kiptoo Yego. Z polskich zawodników na trasie pojawią się takie osobistości, jak Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Błażej Brzeziński.

W 39. PZU Maratonie Warszawskim mogą zresztą wziąć udział nie tylko biegacze. Fundacja zaprasza także do kibicowania w specjalnie do tego wyznaczonych 30 punktach. Inauguracja 39. PZU Maratonu Warszawskiego odbędzie się w przeddzień Wielkiego Biegu, poprzez uroczyste otwarcie Europejskiego Tygodnia Sportu. ETS to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest zachęcenie obywateli UE do aktywnego spędzania wolnego czasu wierząc, że sport przekłada się na lepsze zdrowie, zamożniejszą gospodarkę i poprawę kontaktów międzyludzkich. 

- Fundacja nieprzerwanie od 2003 roku mobilizuje Polaków do biegania. Zachęcamy ludzi do startowania na wybranych przez siebie dystansach po to, aby biegać, a nie zdobywać odznaczenia. Przez tych 14 lat budujemy między uczestnikami solidarność i jedność. Na naszych biegach wszystkie różnice i podziały zanikają, dlatego jestem bardzo dumny z tego, że Mini Maraton rozpoczyna tak ważną inicjatywę, jaką jest Europejski Tydzień Sportu. To ważne, by już dzieci wiedziały, że sport to zdrowie, przyjaźń i lepsze życie - komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Mini Maraton organizowany jest dla najmłodszych amatorów biegania. Mali zawodnicy startują na bieżni lekkoatletycznej, otrzymują numer startowy z profesjonalnym chipem do pomiaru czasu, a także piękny medal po ukończonym biegu. W sobotę dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogły uczestniczyć także w wielu atrakcjach przygotowanych w miasteczku sportowym, takich, jak wielobój sprawnościowy, mini turnieje i strefa malucha. Wielobój sprawnościowy składa się z 10 stacji sportowych dedykowanych konkurencjom, które reprezentują Ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu (wśród nich znajdują się m.in. Zosia Klepacka, Marcin Gortat, Czesław Lang).

Opłaty startowe

Do 20 września - opłata startowa wynosi 150 zł, opłata z pamiątkową koszulką bawełnianą 169 zł, pakiet z koszulką techniczną adidas 199 zł, natomiast pakiet z dwoma koszulkami 218 zł. Od 21 września - opłata startowa wynosi 200 zł, opłata z pamiątkową koszulką bawełnianą 219 zł, pakiet z koszulką techniczną adidas 249 zł, natomiast pakiet z dwoma koszulkami 268 zł.

Więcej informacji na www.pzumaratonwarszawski.com


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię