14 lutego 2017

Jak wybrać trenera personalnego?

Wybór trenera personalnego nie należy do rzeczy łatwych. To właśnie od tego wyboru będzie zależała nie tylko nasza kondycja i wygląd fizyczny, ale przede wszystkim nasze zdrowie. W tym artykule podpowiemy ci, jak wybrać trenera personalnego.

Zacząłeś przygodę z siłownią, ale nie wiesz co dalej? Brawo, zrobiłeś pierwszy i najważniejszy krok. Kupiłeś karnet na siłownię, przez co zobowiązałeś się do regularnych treningów. Niestety do osiągnięcia zamierzonego celu, sam trening i bojowe nastawienie nie wystarczą. Musisz pomyśleć o wyborze właściwego trenera personalnego, który pomoże ci dobrać odpowiedni program treningowy, który będzie adekwatny do poziomu twoich możliwości i stażu treningowego. Ponadto podczas treningów zadba o poprawne wykonywanie ćwiczeń, dzięki czemu zamierzone efekty przyjdą wcześniej, a ty zabezpieczysz się przed wystąpieniem niechcianej kontuzji

1) Wiedza i doświadczenie

Jest to najważniejsza cecha, którą powinniśmy kierować się przy wyborze trenera personalnego. Podczas pierwszej rozmowy upewnij się, że twój przyszły trener ma ukończone niezbędne kursy instruktorskie. Jeśli nie masz pewności co do umiejętności i doświadczenia konkretnego trenera, możesz skorzystać z oferty danej siłowni. Najwyższy poziom kadry trenerskiej zapewniają ogólnopolskie sieci siłowni. W takich miejscach możemy spotkać wyłącznie wykwalifikowaną kadrę trenerów personalnych. W niektórych sieciach siłowni, takich jak np. Jatomi, możemy spotkać się ze światowymi standardami doboru zatrudnionych trenerów, co jest najlepszą gwarancją posiadanych umiejętności.

2) Profesjonalizm

Podczas swojego pobytu na siłowni, zwróć szczególną uwagę na sposób pracy danego trenera personalnego. Zobacz jak pracuje ze swoimi podopiecznymi, ile swojej uwagi im poświęca oraz to jak bardzo angażuje się w trening. Rzeczą niedopuszczalną będzie koncentrowanie się trenera wyłącznie na swoim telefonie podczas pracy z klientem. Taki stan rzeczy możemy szczególnie zaobserwować w małych, prywatnych siłowniach. Szczególną uwagę na ten aspekt pracy trenera personalnego zwracają międzynarodowe sieci klubów fitness, w których taka praktyka ze strony trenera jest całkowicie niedopuszczalna.

3) Motywator

Dobry trener personalny nie powinien ograniczać się wyłącznie do funkcji instruktora fitness, który dba wyłącznie o poprawność wykonywanych ćwiczeń. Pozytywna energia to cecha, która powinna wyróżniać twojego trenera personalnego z grona innych trenerów, których na rynku z każdym miesiącem przybywa. Wybierz instruktora, który będzie dla ciebie prawdziwym motywatorem, zmobilizuje do jeszcze cięższej pracy i będzie dopingował w trudnych chwilach. Jeśli dodamy do tego właściwy program treningowy, dostosowany plan dietetyczny oraz dawkę codziennej motywacji, efekty naszej pracy przyjdą wcześniej niż nam się wydaje.

4) Osiągnięcia danego trenera

To bardzo ważny element wyboru trenera personalnego, na który warto zwrócić uwagę. Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na fitnessie. Zapytaj swojego przyszłego trenera, czy uprawia bądź uprawiał inne sporty. Na pierwszy rzut oka, to pytanie może wydawać ci się mało znaczące, ale dzięki niemu dowiesz się jak najwięcej o kandydacie na swojego przyszłego trenera personalnego. Duże sieci klubów fitness zatrudniają kadrę trenerów personalnych specjalizujących się w różnych dyscyplinach sportów.

Podsumowanie

Wybór dobrego trenera personalnego nie należy do łatwych rzeczy. W tej sytuacji zawsze możesz skorzystać z pomocy menagera danego fitness klubu, który pomoże ci w dokonaniu wyboru. Z tej możliwości mogą skorzystać wszyscy klienci fitness klubów Jatomi.  My także zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości, dzięki czemu trener, z którym zrealizujecie noworoczne postanowienie o zrzuceniu zbędnych kilogramów, będzie na wyciagnięcie waszej ręki.

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię