Peruki naturalne

Starannie dobrana peruka pozwala zakamuflować złożony problem – łysienie. W salonach z nowoczesnymi wyrobami perukarskimi w Zielonej Gorze znajdziemy dwa główne typy peruk: modele tkane z włosów naturalnego i syntetycznego pochodzenia. Czym charakteryzuje się każda z opcji?

Nowa peruka: naturalna czy syntetyczna?

Do produkcji, zazwyczaj ręcznej, peruk naturalnych  używa się włosów pochodzenia chińskiego, europejskiego, indyjskiego i słowiańskiego. Na polskim rynku szczególnie pożądane są te ostatnie. Peruki tkane z włosów słowiańskich są miękkie, lśniące i delikatne w dotyku. Ogromnym walorem jest ich naturalny wygląd. Osadzone na nowoczesnej bazie peruki naturalne zlewają się ze skórą głowy, zapewniając fenomenalny efekt wizualny. Co ważne, pukle można poddawać stylizacji – modelować, czesać, upinać, prostować i kręcić. Dzięki łuskom pokrywającym łodygę pasma są odporne na uszkodzenia.

Peruki naturalne są stosunkowo drogie. Jednak należy pamiętać, że w parze z wysoką ceną idzie jakość oraz długa żywotność.

Peruki syntetyczne – rozsądna cena

Tańszą alternatywą dla peruk naturalnych są modele wykonywane z włosów syntetycznych. Sztuczne pasemka nieco inaczej odbijają światło i są bardziej sztywne niż ich naturalne wersje. Wysokiej jakości wyroby dobrych producentów godnie zastępują droższe zamienniki. Peruki ze sztucznych włosów dostępne są w niemal wszystkich kolorach tęczy, dzięki czemu mogą stać się atrakcyjnym dodatkiem w szafie trendsetterki kochającej kreatywną zabawę modą. Sztucznych włosów nie można stylizować przy pomocy rozgrzanych urządzeń.

Wybierz mądrze!

Pamiętaj o tym, że dobra peruka to przede wszystkim starannie dopasowana peruka. Wizytę w salonie perukarskim w Zielonej Górze warto potraktować jak metamorfozę u fryzjera. Doświadczony doradca pomoże Ci wybrać model o kolorze, cięciu i długości podkreślających naturalną urodę. Niezwykle ważne jest, aby wybrany model odpowiednio wyregulować i nauczyć się go poprawnie zakładać. Nowe włosy powinny pewnie leżeć na głowie, nie przekręcać się i nie zsuwać. W komplecie do peruki warto kupić kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji.

Więcej sprawdź w perukarni Rokoko Peruki Zielona Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here