14 lutego 2017

Makijaż dla ukochanego – walentynkowe usta

Jeśli będą ponętne, on nie oderwie od nich wzroku.

Wtedy jedyne o czym będzie myślał twój facet, to by je całować. W walentynkowy wieczór zdecyduj się na taki makijaż, w którym to usta będą dominującym elementem.

W święto zakochanych usta mogą mieć na przykład kształt serca. Wybierz pomadkę w kolorze klasycznej czerwieni lub burgundu. By osiągnąć taki kształt na wargach, pomaluj tylko ich wewnętrzną część, czyli podkreśl przede wszystkim łuk kupidyna. W tym celu zastosuj kredkę do ust. Kąciki zostaw niedomalowane. Właśnie tak malowały usta kobiety w latach 20. – pierwsze w historii prawdziwe uwodzicielki, które śmielej eksponowały swoje ciało. Wiązało się to z tym, że zaczęły być aktywne zawodowo, wyzwolone i bardziej odważne.

Pielęgnacja ust przed randką:

1. Nawilżaj

Pora kiedy świętują zakochani nie sprzyja kondycji ust. Narażone na mróz, mogą być spierzchnięte, złuszczone i chropowate. Nie mają za dużo gruczołów łojowych, więc łatwo je przesuszyć. Dlatego za każdym razem, gdy wychodzisz na dwór nakładaj na nie pomadkę. Film, jaki zostawi na wargach, będzie je chronił przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W tym celu sprawdzą się wosk i olejki roślinne (masło shea czy kakaowe). Balsamy z gliceryną przyniosą natychmiastowy efekt.  

Intensywnie regenerujący balsam do ust Neutrogena, 10,99 zł

2. Złuszczaj

Zadbaj o usta, stosując raz na tydzień piling. Nie zaszkodzi, gdy zrobisz go też zaraz przed wykonaniem makijażu. Oczywiście w drogeriach znajdziesz kosmetyki, które ułatwią ci ten zabieg. Możesz jednak też wykonać go miękką szczoteczką do mycia zębów. By jednocześnie odżywiać usta, nałóż na nią miód zmieszany z cukrem.

Piling do ust Lip Scrub Bell, 8,99 zł/Biedronka

3. Makijaż

Gdy planujesz się całować, wybieraj jak najbardziej trwałe szminki. Niestety, często wysuszają one wargi, dlatego pod nie nakładaj nawilżające pomadki. By usta wyglądały supernaturalnie, wybierz puder do ust, który zapewnia intensywny kolor o matowym wykończeniu. Podczas uwodzenia idealny będzie odcień Hipnotic Red. Puder nie wysusza ust, a jeśli się tak stanie, to daj ukochanemu do zrozumienia, że pilnie potrzebujesz soczystego całusa.

Matowy puder do ust Mat Lip Powder Artdeco, 58,50 zł

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię