6 sierpnia 2018

Chcesz, żeby twoje nogi wyglądały doskonale latem?

Lato już oficjalnie się rozpoczęło. Pierwsze promienie słońce delikatnie muskają twoje ciało, nareszcie możesz nosić szorty czy krótkie sukienki.

Lato to czas, gdzie mamy zdecydowanie więcej energii, chce nam się więcej i chętniej trenujemy. Bieganie w plenerze, treningi na świeżym powietrzu, sesje jogi w parku, siatkówka na plaży, rolki, jazda na rowerze, mogłybyśmy wymieniać tak długo.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Niesie za sobą szereg korzyści, począwszy od spalania kalorii, odchudzania i wyszczuplania ciała, przez poprawę i wzmocnienie kondycji, dzięki ćwiczeniom czujesz się szczęśliwa, twoja skóra promienieje, poprawia się jakość włosów i paznokci.

Nieodzownym elementem treningów są kontuzje, urazy, drobne siniaki czy stłuczenia. To normalne i dość częste. Przyznam się wam szczerze, że po pierwsze ja mam skłonności do siniaków, a po drugie moje nogi po treningu siłowym (nie wiem jak to się dzieje – bo nie okładam się celowo hantlami) są posiniaczone. I tak, można się tym nie przejmować w sezonie jesienno – zimowym, gdzie i tak tych negatywnych skutków treningów nie widać. Ale lato to czas kiedy chcemy poczuć promienie słońca na każdym centymetrze ciała.

Jednym ze sposobów jest po prostu nie przejmować się i dumnie nosić kuse szorty. Mało realne? Drugim ze sposobów, który wypróbowałam i jest naprawdę skuteczny jest stosowanie żelu na siniaki z arniką górską, roślinę, która jest idealnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju stłuczenia, mechaniczne uszkodzenia ciała: właśnie siniaki, drobne skaleczenia, krwiaki, czy nawet ból mięśni po wysiłku fizycznym. U mnie rewelacyjnie sprawdził się w tych dwóch ostatnich sytuacjach.

fot. materiały prasowe

Czy wiesz co to jest ARNICA MONTANA?

Występuje dziko na górskich łąkach położonych powyżej 800 m n.p.m. Zbiór tej rośliny przypada tylko między 1 czerwca a 20 lipca i uzależniony jest od wielu czynników: pogody, regionu czy dojrzałości rośliny. Co ciekawe Arnica wykorzystywana w żelu Boiron pochodzi z upraw ekologicznych, zbierana jest ręcznie przez zbieraczy – to gwarancja najwyższej jakości produktu. Co doskonale widać jeśli chodzi o skuteczne działanie tego żelu. 

Co dla mnie najważniejsze w przypadku stosowania tego żelu to, że dzięki bogactwu związków flawonoidowych szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu.

Co zrobić, żeby nogi wyglądały doskonale latem? Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj, a w razie potrzeby, w momencie kiedy doznasz kontuzji czy skaleczysz się zastosuj żel z wyciągiem z arniki górskiej, kosztuje ok. 12zł. Mnie pomaga, polecam!

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię