22 czerwca 2018

Pielęgnacja skóry po treningu

Jest naprawdę ważna!

Na siłowni dbamy przede wszystkim o to, aby ciało uzyskało wymarzoną formą, ale czasami zapominamy zadbać o skórę twarzy. Niestety, warunki jakie panują na siłowni nie sprzyjają jej pięknemu wyglądowi i o ile pamiętamy jak ważny jest demakijaż przed treningiem, to zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji również po nim. Zadbana skóra z pewnością odwdzięczy się zdrowym oraz promiennym wyglądem!

Podczas ćwiczeń

Postaraj się nie dotykać rękoma twarzy podczas treningu oraz upnij wysoko włosy w taki sposób, aby nie opadały na buzię oraz nie przeszkadzały podczas wykonywania ćwiczeń. Możesz mieć również przy sobie nawilżane chusteczki do mycia twarzy, którymi warto przecierać skórę co jakiś czas.

Umycie twarzy po treningu

Pamiętaj o tym, aby po skończonym treningu umyć twarz – nie powinno się zwlekać z tym aż do powrotu do domu. Po treningu na twojej skórze kumuluje się pot, sebum oraz kurz, które mogą zaburzyć PH skóry oraz zatkać pory. Oczyszczanie skóry jest więc ważnym krokiem w pielęgnacji skóry po treningu.

Dogłębne odżywienie skóry

Twoja skóra po treningu jest doskonale ukrwiona i oddycha, więc należy ją nawilżyć, aby szybko wchłonęła składniki odżywcze. Ostatnio odkryłyśmy rewelacyjny produkt, który sprawi że każda miłośniczka gadżetów nie przejdzie obok niego obojętnie i z pewnością wzbogaci pielęgnację skóry po treningu. Mowa o UFO od firmy FOREO. To digitalna maseczka do twarzy, która w ciągu 90 sekund zafunduje nam zabieg pielęgnacyjny, który zastąpi długotrwałe rytuały pielęgnacyjne – a na nie z pewnością nie mamy czasu na siłowni. Urządzenie wykorzystuje światłoterapię LED, krioterapię, temoterapię i nowoczesne pulsacje T-Sonic. Skóra po takim zabiegu będzie idealnie ukojona i odżywiona, a ty nie będziesz musiała nosić ze sobą całego arsenału kosmetyków – wystarczy ten mały i lekki gadżet, aby wyglądać świeżo po wyjściu z siłowni! Nie zapominaj również o piciu znacznej ilości wody po treningu, aby w ten sposób nawilżyć skórę również od środka.

Produkt do kupienia na w sklepach stacjonarnych i na douglas.pl

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię