17 maja 2018

Poznaj sekret treningowy Niki Reed

Zobacz o co chodzi w ACRO JODZE!

Aktorka, producentka, piosenkarka, żona jednego z najprzystojniejszych aktorów dzisiejszych czasów, Iana Somerhalda, kończy dokładnie dzisiaj 30 lat. Piękna i utalentowana, niecały rok temu została mamą. Jak dba o siebie, co robi, że wygląda tak fenomenalnie?

Jej instagram jest pełen inspiracji, naturalny i bardzo kobiecy. Ulubionym sposobem Niki Reed na poprawę i utrzymanie formy jest joga. A w zasadzie ACRO - JOGA

CO TO TAKIEGO?

Przede wszystkim świetna zabawa – to połączenie asany, tajskiego masażu, kontaktu z partnerem i akrobatyki. Wszystko to połączone w niezwykłą ekspresję artystyczną. Te osoby, które trenują acro – jogę podkreślają, że ma niesamowite właściwości uzdrawiające. Celem tego rodzaju ćwiczeń jest doprowadzenie do stanu jedności z sobą samym, między partnerami, odnalezienie w sobie tego co najcenniejsze i najszlachetniejsze. To taki poziom duchowości, w którym akceptujesz totalnie to jaka jesteś.

Połączenie jogi, masażu tajskiego i akrobatyki znane jest od tysięcy lat. Natomiast sama acro – joga jest dość nowym pomysłem, zapoczątkowanym w latach 90-tych na Santa Monica Beach.

Trening zazwyczaj zaczyna się od ćwiczeń wprowadzających i przyzwyczajających do kontaktu. Utrzymanie pozycji, kontakt z drugim człowiekiem wymaga zaufania i rzeczywistego odczucia co się dzieje z twoim ciałem – pełnej jego świadomości.

Ćwiczenia te bazują na podstawowych asanach, znanych z klasycznej hatha jogi, zmodyfikowanych pod kątem płynnego wykonywania ich w grupie.

W acro – jodze wyróżniamy trzy podstawowe role przyjmowane w czasie praktyki: podstawa – baza – to osoba, która stanowi fundament budowanej pozycji, latający czyli foyer – to osoba która jest unoszona przez bazę i asekurant – spotter czyli osoba zabezpieczająca stabilne trwanie i bezpieczne wyjście z pozycji.

CO DAJE ACRO - JOGA?

Poczucie głębokiego wewnętrznego zintegrowania – dzięki tej praktyce masz po prostu poczuć się lepiej w swoim ciele. Uczy totalnej akceptacji i dystansu do słabości. Co do kwestii fizycznych, acro-joga to bezdyskusyjny wysiłek fizyczny, wzmacniający ciało i mięśnie. Dodatkowo acro – joga działa odprężająco i pozwala na fizyczne uwolnienie napięcia, w szczególności kręgosłupa.

 

P.S. Wszystkiego najlepszego Niki Reed!

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię