24 kwietnia 2018

Jędrne i sexy pośladki? - wypróbuj te skuteczne ćwiczenia!

Daj sobie 3 tygodnie i zobacz różnicę.

Ten zestaw wzmacnia mięśnie, które inne ćwiczenia zaniedbują. Najbardziej znanymi ćwiczeniami na pośladki są przysiady. Ale…

Często wykonujemy je w pośpiechu i niedokładnie, przez co są mało skuteczne. W poprawnym kształtowaniu pośladków chodzi o precyzyjny, wolny ruch. Po kilku powtórzeniach masz czuć ogień, twoje mięśnie mają płonąć.

Te ćwiczenia spokojnie możesz wykonać w domu, potrzebne będzie jedynie „ściereczka do podłogi”

ŚLIZG NOGĄ W TYŁ

Stań z nogami na szerokość bioder. Pod lewą stopą ułóż ściereczkę – lewa noga lekko ugięta w kolanie. Ustabilizuj ciało – napnij wszystkie mięśnie. Wykonuj ślizg lewej nogi w tył i wracaj do pozycji wyjściowej – rób powtórzenia powoli, skup się na każdym mięśniu. Powtórz 20x. Zmień nogę.

TWIST

Stań w szerokim rozkroku, ściereczka pod lewą nogą. Następnie ciężar ciała przenieś na prawą nogę. Unieś lekko lewą piętę. Wykonaj skręt tułowia w prawą stronę – rotuj tylko lewą nogę. Przy każdym skręcie przytrzymaj lewą nogę – kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 20x i zmień stronę.

WYKROK W TYŁ

Stań ze stopami na szerokość bioder. Ściereczka pod lewą stopą. Zrób wykrok lewą nogą i pogłębiaj lekko przysiadem z jednoczesnym, delikatnym ślizgiem lewej stopy. Lewa noga wyprostowana, pamiętaj prawe kolano nie wychodzi za linię stopy. Z każdym ruchem napinaj pośladki. Powtórz 20x i zmień nogę.

ŚLIZG PO PRZEKĄTNEJ

Stań ze stopami na szerokość bioder. Ściereczka pod lewą stopą. Wykonuj ślizg lewą stopą do tyłu po przekątnej, raz w jedną raz w drugą stronę. Powtórz 20x i zmień nogę.   

Do tych ćwiczeń możesz wykorzystać zwykłą ściereczkę do podłogi lub wykorzystać tego typu sprzęt!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię