1 czerwca 2017

Letnia pielęgnacja ust

O pielęgnacji ust najczęściej pamiętamy zimą. W odpowiedzi na mroźną pogodę często sięgamy do torebki po balsam, tłustą pomadkę lub nakładamy grubą warstwę błyszczyku. A latem? Może się wydawać, że wystarczy kolorowa szminka lub delikatny błyszczyk, a tymczasem często to słońce wyrządza naszym ustom więcej krzywdy niż siarczysty mróz.

Usta pokryte są bardzo cienkim i delikatnym naskórkiem. Nie mają też gruczołów łojowych, nie są zatem naturalnie nawilżane. Dlatego też wystawione na działanie promieni słonecznych łatwo się wysuszają i pękają. Spierzchnięte usta kuszą, by je oblizywać, co niestety tylko pogarsza sytuację. Lepiej więc po prostu pamiętać o ich pielęgnacji. Tym bardziej, że ta jest niezwykle prosta.

Domowa pielęgnacja

W przypadku pielęgnacji ust dobrze sprawdzają się stare domowe sposoby. W kilka minut możemy zafundować naszym ustom domowe spa w najlepszym wydaniu. Masaż, peeling lub miodowa maseczka świetnie je nawilżą i wygładzą.

Do delikatnego masażu świetnie sprawdzi się… szczoteczka do zębów. Jak? Najpierw nakładamy na wargi balsam do ust lub krem, by już chwilę później, przez kilkadziesiąt kolejnych sekund (nigdy dłuższej niż minutę) masować je szczoteczką, wykonując koliste ruchy z jednego kącika do drugiego.

Możemy też zrobić delikatny peeling. W sklepach znajdziemy gotowe kosmetyki do takiego zabiegu. Zwykle są to preparaty cukrowe, a taki peeling możemy też wykonać samemu kładąc sobie na wargi niewielką ilość cukru i następnie wykonując delikatny masaż. Peeling, podobnie jak masaż szczoteczką, pobudzi mikrokrążenie i sprawi, że usta będą miały ładniejszy kolor. Ponadto zetrze martwy naskórek, dzięki czemu łatwiejsze będzie nawilżenie skóry.

Dobrym pomysłem jest też zrobienie sobie na usta miodowej maseczki. To bardzo proste! Wystarczy rozetrzeć na ustach trochę miodu i pozostawić go tak na kilkanaście minut. Po tym czasie miód możemy spłukać… lub oblizać. Fundując ustom taką maseczkę regularnie (1-2 razy w tygodniu), mamy gwarancję, że będą one odpowiednio odżywione i jednocześnie dobrze nawilżone.

Wszystkie kolory dozwolone!

Gładkie i nawilżone usta dadzą nam większe możliwości, jeśli chodzi o makijaż. Możemy wówczas zaszaleć z kolorami pomadek i błyszczyków bez obaw, że na spierzchniętym naskórku będą odkładać się grube warstwy kosmetyku. Czerwienie, róże, beże, kolorowe błyszczyki – wszystkie barwy i odcienie dozwolone! Chociaż oczywiście trzymajmy się pewnych zasad, dobierając pomadki pasujące do koloru na naszej skóry czy stroju i okazji.

Wybór kolorowych pomadek i błyszczyków jest naprawdę szeroki. Warto jednak decydować się na zakup tych, które mają dodatkowo właściwości pielęgnacyjne. Duży wybór kolorów, a przy tym odpowiednie nawilżenie warg zapewni nam wiele dostępnych na rynku kosmetyków, jak np. linia pomadek Loreal Color Riche Exclusive.

Ważne, szczególnie latem, jest też, by kosmetyki, które nakładamy na usta posiadały filtry UV (tu należy zwrócić uwagę, by był on nie mniejszy niż SPF 15). Taką ochronę przez intensywnym promieniowaniem słonecznym gwarantują np. pomadki Astor Soft Sensation Vitamin&Collagen.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię