1 lutego 2017

Jak wybrać klub fitness, który spełni twoje oczekiwania

Wybór fitness klubu nie należy do rzeczy prostych. Prawie na każdej ulicy możemy znaleźć fitness klub, w którym setki osób walczy o swoją wymarzoną sylwetkę. Kluby fitness non stop prześcigają się między sobą w ofertach, które coraz bardziej mogą przyprawić klientów o ból głowy. Dziś pokażemy wam na co zwrócić uwagę przy wyborze fitness klubu, tak aby wybrać najlepsze miejsce, które spełni wszystkie wasze oczekiwania.

1. Brak sprzętu i mała przestrzeń

Decydując się na wybór fitness klubu zwróć uwagę na jego wielkość oraz ilość i jakość sprzętu. Nic tak  nie irytuje osób ćwiczących jak kolejki do sprzętu, na/z którym chcemy ćwiczyć. Kolejną rzecz, jaką musisz wziąć pod uwagę jest jakość oraz ilość sprzętu. Jeśli widzisz stary i zniszczony sprzęt, omijaj ten fitness klub szerokim łukiem. Fitness klub to nie muzeum, w którym sprzęt pamięta poprzednie epoki. Tylko bezpieczny i dobrej jakości sprzęt, może zagwarantować  nam szybsze osiągnięcie zamierzonego celu. Zwróć swoją uwagę na wielkość klubu oraz ilość sal fitness. Jeśli klub dysponuje tylko jedną salą fitness, możesz spotkać się z problemem uczestniczenia w interesujących zajęciach.

2. Kadra trenerów

Upewnij się, że na wybranej siłowni będziesz mogła skorzystać z profesjonalnej pomocy trenera personalnego. Trener personalny powinien czuwać nad Twoim bezpieczeństwem oraz nadzorować sposób wykonywania przez Ciebie treningu. Niezależnie od twojego stażu treningowego, wybierz siłownię na której pracują doświadczeni trenerzy personalni. Dzięki obecności wykwalifikowanej kadry trenerskiej będziesz mieć pewność, że pracujesz pod okiem specjalisty, który zawsze udzieli ci pomocnej rady. Pierwsza wizyta na siłowni powinna być poprzedzona rozmową z trenerem, który podpowie ci od czego zacząć i w jaki sposób przybliżyć się do realizacji zamierzonych celów.

3. Zajęcia grupowe

Wybierając ofertę danego fitness klubu zwróć uwagę na ilość zajęć grupowych. Dobry klub fitness zagwarantuje ci szeroki wybór oferowanych zajęć grupowych, które nie tylko pozwolą ci pozbyć się kilku niechcianych kilogramów, ale dzięki nim poznasz fantastycznych ludzi. Sprawdź jakie zajęcia grupowe cieszą się największą popularnością i najlepszą opinią. My polecamy udział w zajęciach Les Mills, które obecne są w ofercie np. Jatomi Fitness.

4. Infrastruktura fitness klubu

Chyba nikt z nas nie chciałby ćwiczyć w fitness klubie w którym nie działa klimatyzacja, nie ma okna lub nie usłyszymy muzyki. Warto wybrać takie miejsce, które w ramach karnetu da nam więcej niż tylko dostęp do sali fitness. Podczas wyboru klubu fitness zwróć uwagę na czystość, poziom zabezpieczenia szafek w szatni, dostęp do takich urządzeń jak suszarka do włosów czy żelazko, które będzie na wagę złota jeśli wybierzesz opcję treningów przed pracą. Znajdź klub, gdzie poczujesz się wyjątkowo dobrze i swobodnie.

5. Lokalizacja i godziny otwarcia

Jest to jedna z najważniejszych przesłanek, o której należy pamiętać przy wyborze fitness klubu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie siłowni, która znajduje się blisko twojego miejsca zamieszkania, pracy lub centrum miasta. Dlaczego tak? Im bliżej będziesz mieć do swojej siłowni, tym mniejsze prawdopodobieństwo szukania wymówek by nie iść na trening. Przed podpisaniem umowy z danym fitness klubem, sprawdź w jakich godzinach jest ona otwarta. Jeśli planujesz robić trening wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, upewnij się, że nie spotka Cię przykra niespodzianka.

 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię