22 grudnia 2016

Zacznij dzień od tego napoju i ciesz się zdrowiem

Tags: miód cynamon
Pozytywne skutki połączenia miodu z cynamonem znano już przed wiekami. Tradycyjna chińska medycyna dokładnie opisuje działanie tych dwóch składników.

Wypij szklankę wody z łyżeczką miodu i pół łyżeczki cynamonu na pół godziny przed śniadaniem i ciesz się doskonałym zdrowiem. Codzienne wypicie takiego napoju dostarczy nam wiele pozytywnych właściwości. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was najważniejsze informacje dotyczące pozytywnych skutków połączenia miodu i cynamonu.

Zapobieganie starzeniu

Zarówno miód jak i cynamon zawierają w sobie silne przeciwutleniacze, których zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki czyli utleniacze powodują utleniania się tkanek, przez co niszczą się nasze komórki i zachodzi proces starzenia. Przeciwutleniacze mogą spowodować spowolnienie tego procesu. Miód gryczany jest bogaty w fenole i kwasy organiczne, które wykazuja silne właściwości przeciwutleniające. W cynamonie z kolei możemy wyróżnić występowanie polifenoli.

Właściwości odchudzające

Cynamon korzystnie wpływa na regulację metabolizmu, dzięki czemu szybciej pozbywamy się niechcianych kilogramów. Przyprawa ta zmniejsza poziom cukru we krwi przy jednoczesnym zwiększeniu wrażliwości na insulinę. W konsekwencji nasz metabolizm przyspiesza, a glukoza zamieniana jest w energię zamiast w tkankę tłuszczową. Miód nie wpływa bezpośrednio na utratę tkanki tłuszczowej, ale jest na pewno zdrowym zamiennikiem słodyczy. Miód w przeciwieństwie do słodyczy nie powoduje nagłych wzrostów poziomu insuliny w naszej krwi.

Usprawnia pracę serca

Spożywanie miodu może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia, na które każdego dnia umiera tysiące ludzi. Spożywanie miodu pozytywnie wpływa na rozszerzenie arterii, przez co poprawia się krążenie krwi w naszym organizmie. Dodatkowo zmniejszają ryzyko wystąpienia zakrzepów, które są bezpośrednią przyczyną ataków serca i udarów. Cynamon z kolei  przyczynia się do zwiększenia poziomu dobrego cholesterolu.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię