13 kwietnia 2017

Tych 5 urodowych zasad powinnaś na stałe wprowadzić do swojego planu dnia

Przepis na to, żeby dobrze wyglądać każdego dnia!

Świeży i promienny oraz wypoczęty wygląd to marzenie każdej z nas. Przedstawiamy 5 zasad, które przybliżą Cię do tego celu! 

1. WYSYPIAJ SIĘ

Sen to najważniejszy, zaraz po wodzie i jedzeniu czynnik wpływający na wygląd naszej skóry, a zarazem nas samych. Nieprzespana noc skutkuje spuchniętymi oczami oraz zatrzymaną w organizmie wodą. Nic tak zbawiennie nie działa na nasz wygląd jak nawet krótka, 15-minutowa drzemka. Pozwól sobie na ten luksus i zafunduj właściwą regenerację! Zrób sobie zdjęcie przed i po, a zobaczysz wyraźną różnicę. 

2. ZMYWAJ MAKIJAŻ

Często z wieczornego lenistwa nie chce ci się zmyć rano wykonanego makijażu. Po całym dniu pracy, przebywania w różnych pomieszczeniach nasza skóra traci blask i sprężystość. Pamiętaj, że to właśnie w nocy nasza skóra odpoczywa i się regeneruje. Fluid, czy inne specyfiki nałożone na twarz zatykają pory i niestety skutkują powstającymi zaskórnikami, czy bolącymi krostami. Zmywanie makijażu przed snem to konieczność i traktuj to jak mycie zębów. 

3. CZYŚĆ PĘDZLE

Na kosmetykach oraz pędzlach, czy gąbeczkach może zalegać masa niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Koniecznie po każdym nałożeniu makijażu staraj się umyć użytkowane przedmioty w ciepłej wodzie. W drogeriach dostępne są także do tego specjalne specyfiki. Staraj się również odkładać je w miarę sterylne i suche miejsce. Pod żadnym pozorem nie dziel się swoimi kosmetykami z innymi dziewczynami! 

ZOBACZ 3 zioła na mocne włosy i paznokcie

4. UŻYWAJ BALSAMÓW I KREMÓW

Nawilżanie skóry to podstawa pielęgnacji. Kobiety często nie zdają sobie z problemu, jakim jest przesuszona skóra. Kremowanie nie tylko skutkuje zdrowym wyglądem, ale delikatny masaż skóry poprawi krążenie krwi i podziała zbawiennie na cellulit. Koniecznie rano i wieczorem stosuj także na oczyszczoną twarz odpowiedni krem, który zregeneruje skórę dookoła oczu i ust. 

5. ZWIĄZUJ NA NOC WŁOSY

Rozpuszczone włosy podczas snu to najczęstszy błąd dotyczący pielęgnacji włosów! Wystarczy luźny warkocz lub kucyk, żeby zminimalizować ich wypadanie oraz kruszenie. Ocierając nasze kosmyki o poduszkę skutecznie je niszczymy. Jeżeli marzysz o długich puklach, zapomnij także o pozostawieniu ich na noc mokrych!

ZOBACZ Aromatyczny olejek na cellulit [PRZEPIS]


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię