27 czerwca 2018

Jak odzwyczaić się od cukru w 30dni?

Z tym planem dietetycznym dasz radę!

Tags: cukier detoks
Coraz częściej mówi się, że uzależnienie od cukru może być równie silne jak od papierosów czy nawet narkotyków. Czy ty też zaliczasz się do osób, które miewają wilczy apetyt na słodycze i są zdenerwowane, gdy nie mają pod ręką choćby cukierka?

Lekarze biją na alarm, ponieważ spożycie cukru w społeczeństwach rozwiniętych wciąż rośnie, przyczyniając się do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Nauka dysponuje dziś mocnymi dowodami na to, że cukier, sól, tłuszcze nasycone oraz tzw. tłuszcze trans, spożywane w nadmiarze, stanowią istotny czynnik ryzyka rozwoju wielu groźnych chorób, takich jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia czy nowotwory.

Nadmiar cukru w diecie przyczynia się także do rozwoju próchnicy, szybszego starzenia się organizmu, a nawet przyśpiesza tworzenie zmarszczek. Wiesz, że mniej więcej 100 lat temu, przeciętny Europejczyk zjadał rocznie do 5kg cukru, dzisiaj jest to ponad 40kg.

Według zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia, maksymalna dzienna dawka spożycia cukru  to w przypadku kobiet 20g czyli ok. 4 łyżeczek. Wydaje się dość łatwo utrzymać te zalecenia. Ale…! Pamiętaj, że dziś w przemyśle spożywczym cukier traktowany jest jako substancja konserwująca i dodaje się go praktycznie do wszystkiego: napojów, jogurtów, przetworzonej żywności, pieczywa, a nawet wędlin i oczywiście słodyczy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego cukier uzależnia, kiedy powinnaś przejść na detoks, na jakie produkty zwrócić uwagę, co jeść, a czego unikać oraz jak powinien wyglądać plan działania kup najnowszy SHAPE.

Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy 30 dniowy plan  dietetyczny, dzięki któremu odzwyczaisz się od cukru raz na zawsze!

A w prezencie, na początek odzwyczajania się od cukru mamy prezent – batonik Energy Bar Foods by Ann. Same naturalne składniki, bez dodatków cukru, czy jakichkolwiek ulepszaczy, pyszny smak i idealna przekąska zarówno przed jak i po trenignowa. 


fot. Materiały prasowe


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię