8 czerwca 2018

Oto najlepsza pora na picie kawy

Domyślasz się o którą część dnia chodzi?

Tags: kawa
Najnowsze badania pokazują, że picie kawy w odpowiednim czasie jest dużo bardziej skuteczne od wybrania przypadkowego momentu. A to wszystko za sprawą badaczy z amerykańskiej armii, którzy opracowali specjalny algorytm do wyliczenia najlepszej pory dnia na picie kawy. Poznaj szczegóły…

Jeśli kochasz cappuccino tak jak my, albo jesteś fanem pysznego latte powinnaś koniecznie dowiedzieć się jakie są wyniki tych badań.

Naukowcy z armii Stanów Zjednoczonych opracowali specjalny algorytm, który zawiera osobiste zalecenia dotyczące czasu na spożycie kofeiny, tak by było to najbardziej efektywne dla twojego organizmu.

Podobno ten algorytm pomaga wybrać taką porę dnia, w której efektywność działania kofeiny z kawy jest dużo wyższa niż normalnie. Stosując te zalecenia skuteczność wzrasta o 64%. Z drugiej strony okazało się, że przy odpowiednim harmonogramie dawkowania można zmniejszyć spożycie kofeiny o 65% i nadal osiągać najwyższy poziom pobudzenia.

Naukowcy wprowadzili ten algorytm do już istniejącego, który przewidywał w jaki sposób ilość snu i kofeina wpływają na czujność w różnych porach dnia.

Jak podkreśla autor badania Jaques Reifman, dyrektor Instytutu Zastosowań Opragramowania Dod Biotechnology High Performance Computing w US Army Medical Reserach and Material Command w Ford Detrick, Maryland: opracowaliśmy algorytmy, które działają razem i zasadniczo pozwalają określić, na poziomie indywidualnym, kiedy i jak dana osoba powinna przyjmować kofeinę, aby osiągnąć szczytową wydajność w pożądanym czasie i przez odpowiedni czas.

Jak na razie badania te zostaną wykorzystane do zwiększenia czujności pracowników wojska. Następnie będą dostępne online, tak żeby każdy mógł z nich korzystać. Mają one zostać dołączone do istniejącego już narzędzia: 2B-Alert. Sprawdziłyśmy tę platformę – wprowadzanie danych, fajna zabawa i ciekawe wyniki. Podobno do końca roku ma powstać pełne oprogramowanie, dzięki któremu dowiemy się w której godzinie powinnyśmy pić kawę, tak żeby było to najbardziej efektywne.

Musimy uzbroić się w cierpliwość.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię