25 maja 2018

Bardzo osobisty tekst – specjalnie na Dzień Mamy – od Mamy dla Mam!

Dzień MAMY

Tags: dzień mamy
Tydzień temu miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach Fake OFF I’m Perfect. I choć może dla wielu z was, temat wydaje się błachy i mało potrzebny to wcale takim nie jest. Nie wiem ile wśród czytelniczek strony shape.pl jest mam. Ja nią jestem i to podwójnie.

Kocham moje dziewczyny ponad życie… Ale… Wiem jak ciężko zaakceptować siebie, ciało po trudach ciąży, po porodach i nieustającej próbie powrotu do formy sprzed ciąży.

Nie jestem idealna, dużo mi brakuje do perfekcyjnego wyglądu. Każdego dnia staram się sprostać wymaganiom stawianym przede mną. Czasami jest ciężko, czasami nie chce mi się dosłownie kiwnąć palcem. Ale, od jakiegoś czasu mam w sobie tę siłę i się nie poddaję. Trzymam głowę dumnie uniesioną i działam: kiedy tylko mam czas trenuję – ale bez napięcia i wyrzutów sumienia kiedy akurat na ten trening nie mogę sobie pozwolić. Spędzam wolny czas z dzieciakami i czerpię z tego autentyczną radość i energię. Staram się zdrowo odżywiać – o moich błędach żywieniowych wiedzą tylko koleżanki z siostrzanych redakcji ;).

Co najważniejsze, nie przejmuję się błahostkami – wiem, że perfekcja nie istnieje – a ja osiągnę to co zamierzam – tylko wymaga to ode mnie trochę pracy i cierpliwości.

Dokładnie tydzień temu, dzięki autorce projektu – Dominice Cudzie – i marce Reebok – wzięłam udział w warsztatach Fake OFF I’M Perfect.


fot. Materiały prasowe

150 kobiet – 150 inspirujących historii, część z nich mogłoby się wydawać dość trywialnych, część poważnych. Jedno jest pewne (i najważniejsze) dla każdej kobiety na tyle istotnych, że w pewnym momencie życia przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu. Jak to się stało, że zmieniły tor myślenia i to co do tej pory było dla nich wstydliwym tematem teraz stało się atutem?

A tak, że MY KOBIETY mamy w sobie tę magiczną siłę. Potrafimy się uśmiechać i jednocześnie stawiać czoła przeciwnościom losu.

Dominika Cuda jest autorką fantastycznej akcji FAKE OFF. Pokazuje, że piękno tkwi – dosłownie – w każdej z nas. My kobiety, nie możemy się wstydzić, ukrywać swoich słabości. Tylko dumnie podnieść głowę i wykrzyczeć: Jestem kobietą – siła drzemie we mnie!


fot. Materiały prasowe

Fake Off I’m Perfect to projekt, który ma przede wszystkim zwrócić uwagę na kreowanie nierealnych wzorców piękna w mediach społecznościowych. Na artystycznych fotografiach tworzonych przez Dominikę Cudę, znane i inspirujące kobiety odważnie pokazują swoje niedoskonałości. Wśród nich znalazła się Kasia Bigos – trenerka fitness, dziennikarka Beata Sadowska, aktorki Marysia Winiarska i Zosia Zborowska.


fot. Dominika Cuda


fot. Dominika Cuda


fot. Dominika Cuda

Kochana MAMO, zapamiętaj – jesteś wspaniała! Za twoją atrakcyjnością stoi coś więcej niż wygląd zewnętrzny. Uśmiechnij się i przede wszystkim nie poddawaj! Działaj, bądź pełna energii i uśmiechu.

Wszystkiego dobrego dla wszystkich MAM!

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię