12 lutego 2018

7 powodów, dla których to co nosisz na siłownię ma znaczenie

To w co się ubierzesz na trening może mieć wpływ na Twoją wydajność.

Zastanów się, czy wybierając strój na siłownię kierujesz się modą, czy funkcjonalnością? A może wygoda jest dla ciebie najważniejsza?

Jeżeli już decydujesz się ćwiczyć i koniecznie chcesz skompletować odpowiedni strój, zwróć uwagę na nasze podpowiedzi. Zdaniem trenerów, to co nosisz w trakcie jakiejkolwiek aktywności fizycznej ma kolosalne znaczenie. To z czego wykonane są ubrania sportowe, jakość materiału, który ma bezpośredni kontakt ze skórą i za każdym razem wchodzi w interakcję z potem, jest szalenie ważne.

W jaki sposób ubrania mogą wpływać na naszą aktywność fizyczną?

1. Ochrona przed obrażeniami

Do wielu urazów sportowych dochodzi przez nieodpowiedni dobór ćwiczeń do możliwości organizmu ale też przez zły dobór stroju. W zależności od tego jaki rodzaj sportu wybierzesz powinnaś wybrać odzież dedykowaną konkretnemu rodzajowi treningu. Zwróć uwagę na to czy wybrane przez Ciebie ubranie zapewnia ochronę przed uderzeniami, naprężeniem czy przegrzaniem. Warto zainwestować w odzież kompresyjną, która ma za zadanie zwiększyć krążenie i przepływ krwi do serca, a tym samym   dostarczyć tlen niezbędny do pracy mięśni. Ogranicza mikrourazy i pomaga w szybszej regeneracji organizmu. Atutem odzieży kompresyjnej jest absorpcja potu i oddychanie tkaniny, a także nieprzpuszczanie z zewnątrz zimna i silnego wiatru.

2. Krępacja ruchów

Lekkie materiały, odpowiednio zaprojektowane, powinny leżeć na Tobie idealnie, być jak Twoja druga skóra, tak by właśnie podczas treningu nie odczuwać ograniczenia czy krępowania ruchów. Ćwiczenie w całkowitym komforcie pozwoli skoncentrować się w 100% na treningu, na intensywności ćwiczeń. Najlepiej wybieraj zestawy bez szwów, bez zbędnych ozdób, tak by nic nie podrażniało skóry.


fot. iStock.com

3. Kontrola temperatury ciała

Zapomnij o zwykłym, bawełnianym topie na siłownie, który jak gąbka wchłania pot i pozostaje mokry do ostatniej minuty ćwiczeń. Na intensywny trening idealne są materiały, które „oddychają”, które odprowadzają wilgoć z ciała i pozostawiają je suche. Inteligentne tkaniny pomagają również regulować i utrzymywać temperaturę ciała, tak by zapewnić wygodę podczas ćwiczeń.

4. Poprawa wydajności

Tak zgadza się, inteligentne tkaniny współpracują z ciałem, aby przyspieszyć działanie i zapewnić najlepszą wydajność. Najważniejsze, to wybrać idealnie dopasowane do Ciebie i do dyscypliny którą uprawiasz sport zestaw ubrań. Komfort jest najważniejszy. Jeśli dużo się pocisz wybierz ubrania, które dosłownie odciągają wilgoć, które zawierają jony srebra i pomagają w eliminowaniu bakterii i zapewniają uczucie świeżości.

5. Pewność siebie

Ubranie, które nosisz odzwierciedla Twój charakter, jest formą pokazania kim jesteś, czym się interesujesz. To co nosisz może wywołać zmiany mentalne, które pozytywnie wpływają na Twoją sprawność. Fakt, kiedyś było tak, że ćwiczenia były ćwiczeniami i nikomu specjalnie nie zależało jak wygląda na siłowni, zajęciach fitness czy podczas biegania. Jeśli jest Tobie z tym dobrze, świetnie. Natomiast jeśli chcesz poczuć się pewniej i dobrze wyglądać na siłowni, kup sobie „fajny” strój sportowy.


fot. iStock.com

6. Reakcja ze skórą

Niska jakość tkaniny może podrażniać skórę powodując wysypkę czy swędzenie podczas treningu. Pot, noszenie ciasnej odzieży, pranie jej w ostrych detergentach może przyczyniać się do problemów ze skórą. Kupując zestaw ubrań sportowych zdecyduj się na lekkie i oddychające tkaniny.

7. Motywacja

Nic tak nie motywuje, a szczególnie kobiety, jak nowy zestaw ciuchów. Nie tylko będziesz czuć się dobrze i świetnie wyglądać, nie oszukujmy się, będziesz chciała się zaprezentować w nowym outfitcie. Każda motywacja jest dobra, byleby tylko nie zrujnowała Twojego portfela.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię