29 stycznia 2018

Odstaw całkowicie alkohol, a zobaczysz co się stanie

Odkryj korzyści z całkowitego wyeliminowania alkoholu z Twojej diety.

Jest sporo argumentów przemawiających za tym, żeby odstawić alkohol całkowicie. Jednym z postanowień noworocznych jest całkowita rezygnacja z alkoholu. 

Alkohol owszem poprawia humor, redukuje napięcie ale tak naprawdę tylko na chwilę, a argumentów przemawiających przeciw piciu alkoholu jest więcej niż tych za. Rozdrażnienie, ból głowy, pogorszenie się stanu skóry, włosów, paznokci, senność, brak koncentracji… To tylko niektóre konsekwencje picia alkoholu.

Brytyjscy naukowcy ostatnio odkryli, że istnieje zależność jeśli chodzi o skutki picia alkoholu i stan naszych oczu.


fot. iStock.com

Alkohol może powodować swędzenie i podrażnienie oczu.

A w przypadku długotrwałego spożywania alkoholu może nawet dojść do trwałego podrażniania nerwu wzrokowego. Czy nie masz tak, że po wypiciu jednego czy dwóch piw czy lampek wina widzisz mniej wyraźnie niż zwykle? Właśnie, a wyobraź sobie teraz, że już po 24 godzinach od odstawienia alkoholu dochodzi do unormowania się poziomu cukru we krwi, a niewyraźne widzenie znika!

Czy wiesz, że po tygodniu od odstawienia alkoholu, poziom wody w organizmie ustabilizuje się, a kondycja twoich oczu znacznie się poprawi. Dodatkowo picie dużej ilości wody przyśpieszy proces regeneracji oczu.

Już po 2 tygodniach od odstawienia napojów wyskokowych ciśnienie krwi unormuje się, co jednocześnie zmniejszy ryzyko retinopatii nadciśnienia tętniczego.

Wpływ, na prawidłowe funkcjonowanie oczu ma też stan Twojej wątroby.

Już po 3 tygodniach po odstawieniu całkowitym alkoholu wątroba zaczyna się regenerować i zniknie takie specyficzne żółte zabarwienie oka.              

W końcu po miesiącu abstynencji czerwone krwinki zaczynają się odnawiać, narządy są lepiej ukrwione w tym także oczy. Dobre krążenie krwi jest warunkiem w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu w tym także i narządu wzroku.

Czy te argumenty was przekonują? Czy jednak nie zrezygnujecie z lampki wina wieczorem?

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię