Prezent dla rowerzysty

Masz wśród znajomych zapalonego cyklistę lub cyklistkę i zastanawiasz się, co można im sprezentować przy okazji urodzin? Co powiesz na gadżety ściśle związane z rowerową pasją, które realnie się przydadzą i nie wylądują na dnie szafy? Mamy kilka pomysłów na dobry prezent dla rowerzysty. Zobacz, co proponujemy!

Światła rowerowe

Bezpieczeństwo to podstawa – szczególnie jeśli dana osoba korzysta z roweru naprawdę często i jeździ w bardzo różnych warunkach – w tym i takich, w których widoczność na drodze jest ograniczona. I mowa tu nie tylko o nocy, ale i choćby o dżdżystej czy mglistej pogodzie. W takich sytuacjach dobre oświetlenie rowerowe jest na złota. Czemu więc nie sprezentować akcesoriów właśnie z tej kategorii.

Co ciekawe, światła rowerowe to nie tylko lampka przednia. To również lampki montowane na samych kołach pojazdu. W pierwszej chwili może się to wydawać tylko i wyłącznie gadżetem, ale w praktyce łączymy tu w jedno zarówno design (bo przy słabszym świetle wygląda to naprawdę bardzo fajnie) i właśnie kwestie związane z bezpieczeństwem (ponieważ dzięki temu rozwiązaniu rowerzysta będzie lepiej widoczny także z boku). Wszystko to sprawia, że takie światła to świetna odpowiedź na pytanie „co kupić rowerzyście”.

A może… kierunkowskazy?

A skoro o światłach mowa… Kto powiedział, że kierunkowskazy to domena tylko i wyłącznie pojazdów spalinowych? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je również w przypadku roweru. Ba, istnieją nawet dedykowane rozwiązania, proste zarówno w użytkowaniu, jak i montażu, bez wątpienia podnoszące poziom bezpieczeństwa, a zarazem będące bardzo „cool”. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki prezent dla rowerzysty będzie najlepszy, rozważ i ten rodzaj akcesoriów.

Kierunkowskazy takie można znaleźć chociażby w Ministerstwie Gadżetów – i trzeba przyznać, że to naprawdę solidne rozwiązanie. Wodoodporne, wytrzymałe na ewentualne wstrząsy, po każdym uruchomieniu działające przez 45 sekund – są po prostu funkcjonalne.

Jeszcze więcej bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to także kask. Co jednak ciekawe, istnieją i takie ich wersje, które niezależnie od funkcji ochronnej, z powodzeniem mieszczą się w kategorii określanej jako gadżety rowerowe i powinny zainteresować wszystkich, którzy zadają sobie wspomniane już pytanie: co na prezent dla rowerzysty?

No dobrze, ale o czym mowa? Wyobraź sobie kask, który posiada wbudowaną obsługę Bluetooth, mikrofon, a nawet funkcję SOS, za pomocą której można wysłać powiadomienie do wybranych kontaktów. Przyznasz, że to naprawdę oryginalny prezent dla rowerzysty, czyż nie?

Praktyczne gadżety do roweru – kubki i inne

W Ministerstwie Gadżetów można znaleźć znacznie więcej gadżetów, które nadają się na prezenty dla rowerzysty. Chociażby kubki z motywami nawiązującymi do tego hobby, czy z formie zestawów rowerowych przydatnych przy wszelkiego typu pracach typu zmiana dętki itp.

Podsumowanie

Jeśli chcesz znaleźć dobry, trafny i w dodatku oryginalny prezent dla rowerzysty, szukaj czegoś, co będzie użyteczne, a zarazem prawdopodobnie nie powieli czegoś, co dana osoba już posiada w swoim rowerowym „arsenale”. Dobrym tropem będą wszelkie akcesoria poprawiające bezpieczeństwo, ale i takie, które po prostu znajdą bezpośrednie zastosowanie już poza szosą – jak chociażby zestawy naprawcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here