hantle

Hantle to sprzęt, który pomoże Ci polepszyć wygląd sylwetki, zbudować masę mięśniową, poprawić kondycję i zredukować zbędne kilogramy. Ćwiczenia z hantlami możesz z powodzeniem wykonywać w domu. Sprawdź, jakie ćwiczenia są najlepsze dla początkujących.

Jakie hantle wybrać?

Zanim przedstawimy treningi z hantlami, musisz zdecydować się na zakup odpowiednich hantli. W najlepszych sklepach, np. https://be-active.pl/pol_m_silownia_Hantle-160.html, znajdziesz różne modele, dopasowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. W przypadku kobiet zazwyczaj na początek odpowiednie są hantle najlżejsze, o obciążeniu 0,5-1 kg, ewentualnie nieco cięższe, o masie 2-3 kg, choć z powodzeniem można się też zdecydować na wersje ważące jeszcze więcej. Początkujący mężczyźni zwykle decydują się natomiast na hantle o obciążeniu 2, 5 albo 10 kg.

Masz do wyboru różne rodzaje hantli. Do najpopularniejszych należą hantle winylowe, które są wykonane z betonu pokrytego winylem, a także neoprenowe, czyli z powłoką wykonaną z neoprenu, który nie chłonie wilgoci. Modele gumowe są antypoślizgowe, a miękkie, czyli pokryte PCV, są szczególnie polecane do treningów obfitujących w szybkie skręty tułowia. Wersje bitumiczne i żeliwne składają się z zacisków, gryfu i talerzy.

Polecane ćwiczenia z hantlami

Jeśli posiadasz już hantle, możesz rozpocząć trening. Stań zatem w lekkim rozkroku, trzymając hantle po bokach. Powoli unoś je na wysokość barków i opuszczaj do pozycji wyjściowej. To samo ćwiczenie możesz robić w pozycji leżącej, unosząc ręce nad klatkę piersiową, a następnie przenosząc w bok.

W kolejnym ćwiczeniu stań w lekkim rozkroku i unieś ręce z hantlami nad głowę. Pamiętaj o ugięciu rąk w łokciach. Podczas podnoszenia łokcie powinny znajdować się jak najbliższej uszu. To ćwiczenie jest szczególnie polecane do ćwiczenia tricepsów. Możesz je wykonywać także na leżąco bądź siedząco.

Jeśli chcesz wyćwiczyć brzuch, ustaw się w pozycji deski, trzymając hantle w dłoniach. Kilkukrotnie unoś je przed siebie i wracaj do pierwotnej pozycji. Możesz też zginać ręce w łokciach i unosić dłonie z hantlami do tułowia, a następnie wracać do wyjściowego stanu. Dwa warianty tego ćwiczenia należy wykonywać w obie strony. Pamiętaj, aby podczas treningu napiąć ciało i nie skręcać korpusu na boki.

Hantle sprawdzają się też świetnie w ćwiczeniach na pośladki. Ustaw się zatem w pozycji stojącej, a następnie wykonuj wykrok do przodu i do tyłu, unosząc w tym samym czasie jedną rękę z hantlem w górę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here