8 marca 2017

Edyta Litwiniuk, Sylwia Nowak i Grzegorz Łapanowski na starcie Biegu Na Szczyt Rondo 1

Zawody już w najbliższą sobotę, 11 marca!

Uczestnicy VIP pomogą zebrać dodatkowe środki na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Łączna kwota zebrana podczas tegorocznego biegu będzie oscylowała wokół 30.000 złotych!

Już w najbliższą sobotę, 11 marca odbędzie się siódma edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Jak co roku, obok kilkuset amatorów, strażaków oraz najlepszych specjalistów biegania po schodach na świecie, na zawodach pojawią się też polskie gwiazdy i osobowości medialne. Tym razem wyzwanie podjęli: Sylwia Nowak, Edyta Litwiniuk i Grzegorz Łapanowski.

Udział znanych osób w Biegu Na Szczyt Rondo 1 jest już tradycją. W przeszłości po schodach warszawskiego biurowca biegali m.in.: Karolina Gorczyca, Beata Sadowska, Paulina Sykut-Jeżyna, Tomasz Sianecki, Marek Kacprzak, czy Waldemar Błaszczyk. Wszyscy oni, poprzez swój udział w zawodach, pomogli zebrać środki na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Podobnie będzie i tym razem. Za każdy z 836 schodów pokonanych przez uczestnika VIP, organizator wydarzenia przekaże 1 zł na rzecz Stowarzyszenia.

Tegorocznego wyzwania podjęli się: Sylwia Nowak – aktorka i piosenkarka; Edyta Litwiniuk – redaktor naczelna magazynu SHAPE, była reprezentantka Polski w lekkoatletyce; Grzegorz Łapanowski – ekspert kulinarny, znany m.in. z programu Top Chef.

 

 

Edyta Litwiniuk ambitnie trenuje, a swoimi przygotowaniami dzieli się czasem w mediach społecznościowych. Dla Sylwii Nowak, start w Biegu Na Szczyt Rondo 1 będzie natomiast powrotem na „stare śmieci”.

- Za czasów mojej pracy korporacyjnej przez kilka lat pracowałam w budynku Rondo 1. Jak tylko dostałam propozycję udziału w biegu, bardzo się ucieszyłam, że mogę wrócić do tego miejsca i to w tak szczytnym celu! Jestem niesamowicie podekscytowana, że mogę podjąć wyzwanie i tym razem pokonać tę wysokość po schodach, a nie luksusową, przeszkloną windą. Jednak najważniejsze jest to, że swoim startem mogę dołożyć cegiełkę na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce - mówi przed startem Sylwia.

Grzegorz Łapanowski planuje nadać swojemu startowi dodatkowy „smaczek”, startując w specjalnym przebraniu. Jakim? Dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku. Ostatnia edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Mistrzem Starego Kontynentu został Niemiec, Christian Riedl, który wyprzedził polskiego specjalistę w tej dyscyplinie, Piotra Łobodzińskiego. 11 marca zmierzą się ze sobą ponownie. Wśród kobiet tytułu sprzed roku bronić będzie Polka, Anna Ficner.

Więcej informacji o wydarzeniu na www.biegnaszczyt.pl


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię