8 marca 2017

Krem do twarzy z olejkiem z drzewa różanego [PRZEPIS]

Pielęgnacja twarzy na noc

Polecamy domowy krem, który działa na cerę jak odżywczy kompres. Zawiera szlachetne oleje oraz eteryczne olejki o działaniu regenerującym, energetyzującym i wygładzającym skórę.

Pielęgnacyjne działanie kremu to zasługa szlachetnych olejów: arganowego i ze słodkich migdałów, a także wosku pszczelego. Zawarty w nim olejek z drzewa różanego ma właściwości przeciwstarzeniowe i kojące. Natomiast eteryczne olejki cytrynowy i bergamotowy pobudzają komórki skóry do szybszej regeneracji. Składniki kremu mieszaj szpatułką szklaną lub z tworzywa, i użyj jej do przełożenia kremu do słoiczka. Przechowuj go lodówce, gdzie będzie chroniony zarówno przed działaniem ciepła, jak i światła. Ze względu na tłustą konsystencję kremu, stosuj go na noc. Nałóż niewielką ilość na zwilżoną skórę, np. spryskaną mgiełką nawilżającą lub przemytą wodą mineralną, i dokładnie rozprowadź.

Krem na noc z olejkiem z drzewa różanego

Przepis: Magorzata Wysokińska, Optima Plus

Składniki
• łyżka wosku pszczelego
• łyżka oleju arganowego
• łyżka oleju ze słodkich migdałów
• krople olejku z drzewa różanego Optima Plus
• kropla olejku cytrynowego Optima Plus
• kropla olejku bergamotowego Optima Plus

1. Wymieszaj dokładnie w kąpieli wodnej (w naczyniu wstawionym do gorącej wody) wosk pszczeli z olejem arganowym i olejem ze słodkich migdałów. 
2. Gdy mieszanka przestygnie, dodaj olejki eteryczne i ponownie wymieszaj. 

Pamiętaj: przed zastosowaniem domowego kosmetyku wykonaj próbę uczuleniową, tj. nanieś niewielką jego ilość np. na skórę przedramienia, która jest równie delikatna, co ta na twarzy.

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię