20 lutego 2017

Trzy powody, dla których warto pić herbatę z imbirem

Tags: herbata imbir
Wiele osób bez tego połączenia nie wyobraża sobie rozpoczęcia każdego dnia. Herbata z dodatkiem świeżego imbiru charakteryzuje się wieloma pozytywnymi właściwościami. Zobacz jakie korzyści niesie ze sobą połączenie herbaty i imbiru.

1. Właściwości rozgrzewające

Herbata z dodatkiem imbiru świetnie rozgrzewa nasze ciało, dlatego świetnie się sprawdza w porze zimowej. Jeśli będzie doskwierać ci zimowy chłód, świetnym rozwiązaniem będzie przygotowanie takiej herbatki. Zrobienie jej zajmuje dosłownie kilka minut i nie wymaga od nas dużych umiejętności kulinarnych. Do jej przygotowania potrzebujesz zaledwie dwóch składników: herbaty oraz korzenia imbiru. Pokrój korzeń świeżego imbiru na cienkie plasterki. Dodaj 2 plasterki i wrzuć do herbaty. Wszystko zalej wrzątkiem i odczekaj kilka minut, aż herbata się zaparzy.

2. Wspomaga walkę z przeziębieniem                   

Czujesz pierwsze oznaki przeziębienia? Zamiast iść do apteki i kupować kilka opakowań lekarstw, zrób sobie herbatę ze świeżym imbirem. Imbir wykazuje właściwości, które odpowiedzialne są za podnoszenie poziomu naszej odporności. Dzięki temu w naturalny sposób poradzisz sobie z oznakami przeziębienia.

3. Antidotum na problemy trawienne

Odczuwasz problemy z trawieniem? Świetnym rozwiązaniem może okazać się picie gorącej herbaty z dodatkiem świeżo pokrojonego imbiru. Oczywiście picie tej herbaty nie zwalnia cię z obowiązku wizyty w gabinecie lekarskim, ale może bezpośrednio przyczynić się do zniwelowania nieprzyjemnych problemów trawiennych.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię