17 lutego 2017

Wady i zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa to bardzo modna w ostatnim czasie usługa. Korzysta z niej coraz większa grupa zadowolonych klientów. Na rynku możemy zaobserwować ogromną liczbę firm cateringowych, które swoim klientom oferują szeroką gamę usług dietetycznych. Dla wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z diety pudełkowej, przygotowaliśmy artykuł w którym przedstawimy wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania.  

Co to jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa to nic innego jak catering dietetyczny, z którego korzysta coraz większa liczba klientów. Firmy cateringowe w swojej ofercie posiadają kilkanaście różnych wariantów i programów dietetycznych. Aby skorzystać z usług cateringu, wystarczy wejść na stronę internetową konkretnego producenta. Na stronie internetowej każdy może wybrać taki rodzaj diety, na którym mu najbardziej zależy. W ofercie firm cateringowych możemy znaleźć diety bazujące na określonej kaloryczności, programy dietetyczne przeznaczone dla sportowców, czy ciekawe rozwiązania dla wegan. Klient może wybrać sobie dietę bez glutenu, bez laktozy, paleo oraz taką, której celem będzie obniżenie poziomu cholesterolu. Tak jak wspomniałem wcześniej, każdą dietę można spersonalizować pod kątem kaloryczności. Dietę pudełkową klient może dostawać pod swój plan dnia. To właśnie po stronie klienta stoi wyznaczenie konkretnej godziny oraz adresu na który ma być dostarczona rano dieta. Kolejnym krokiem będzie wybór ilości posiłków. W zależności od twojego planu dnia oraz potrzeb, firma cateringowa dostosuje liczbę posiłków.

Dla kogo dedykowana jest dieta pudełkowa?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej i konkretnej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas może skorzystać z diety pudełkowej. Jedynym ograniczeniem może być kwestia finansowa. Z uwagi na koszt takiej diety, mogą z niej korzystać osoby zamożne. Cena diety pudełkowej jest uzależniona przede wszystkim od programu dietetycznego, który zamówimy. Koszt takiej diety uzależniony jest także od czasu, na jaki zamówimy catering. Cennik usług takiego cateringu może być uzależniony od wielkości miasta, w jakim dana firma się znajduje.  

Dieta pudełkowa będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób dbających o swoją figurę, ale nie mających czasu na regularne przygotowanie posiłków.

Zalety cateringu dietetycznego:

–  prosty sposób zamówienia konkretnej diety

– idealna dla osób zapracowanych

– świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają zdolności kulinarnych

– nie musisz liczyć kalorii i makroskładników

– wygodna dostawa posiłków na wskazany adres

– możliwość konsultacji z dietetykiem

– wygodne posiłki, które mogą towarzyszyć ci podczas całego dnia

Wady cateringu dietetycznego:

– wysoka cena

– brak możliwości wyboru menu


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię