29 sierpnia 2016

Mocne paznokcie – 5 sposobów

Co zrobić, by mieć zdrowe paznokcie.

Paznokcie muszą być mocne, żeby były zdrowe i ładne. Oto pięć sprawdzonych sposobów na poprawę ich kondycji.

Silne paznokcie są gładkie i lśniące, nawet bez polerowania. Świadczą o tym, że jesteś w dobrej formie. Co zrobić, żeby były wytrzymałe? Wystarczy kilka zabiegów. Warunek jest tylko jeden, musisz być systematyczna i konsekwentna. Wtedy twoje paznokcie z czasem zdobędą supermoc.

1. Dieta i ćwiczenia 

Paznokcie składają się przede wszystkim z keratyny, białka, z którego zbudowane są też włosy i skóra. Według Francescii Fusco, dermatolog z Nowego Jorku, należy spożywać 0,5 grama białka na 4,5 kg masy ciała, czyli 70 gramów przy wadze 60 kilogramów. Kluczem do wzmocnienia paznokci jest też troska o dobre krążenie. Dlatego nie zaniedbuj treningu, ćwicz najlepiej dwa razy w tygodniu.


2. Olejowanie

Nawilżaj paznokcie rano i wieczorem. To powinna być twoja codzienna rutyna. Wmasuj w paznokcie i skórki nawilżające olejki, rób to okrężnymi ruchami co najmniej przez minutę.

3. Piłowanie

Nie obcinaj paznokci, a piłuj je co dwa tygodnie papierowym lub szklanym pilnikiem. Ten zabieg zabezpieczy je przed rozdwajaniem się. Nadaj płytce kształt migdała, by zminimalizować pęknięcia.

4. Ochrona

Zanim skorzystasz z basenu lub wybierzesz się na plażę, pomaluj paznokcie odżywką. Absorbują one zdecydowanie szybciej wilgoć niż skóra. Woda, która w nie wchłonie, sprawi, że będą szybciej się niszczyć. – Korzystanie ze słońca i kąpieli w słonej wodzie może mieć negatywny wpływ na kondycję płytki paznokcia oraz skórę dłoni. Po wakacjach należy zadbać o ich nawilżenie i regenerację. Sprawdzą się odżywki keratynowe. np. firmy Trind. Nałóż jedną warstwę na paznokieć i wmasowuj w płytkę oraz skórki wokół. Nie zapominaj też o kremowaniu dłoni po każdym myciu – mówi Marzena Kanclerska z NailSpa.

5. Rozsądnie z hybrydą 

Jesteś fanką hybrydy, ponieważ masz nienaganny manikiur przez dwa tygodnie? Nie zaszkodzi ona ich kondycji, jeśli będziesz ją robić z głową. Według Marzeny Kanclerskiej wystarczą trzy proste zasady, które pomogą ci uniknąć przesuszenia płytki przy stosowaniu hybrydy: Nie usuwaj lakieru w domu (nie piłuj i nie zrywaj go na siłę).  Po każdym manikiurze hybrydowym powinnaś zrobić co najmniej tygodniową przerwę. Zadbaj wtedy o nawilżenie i regenerację płytki za pomocą samych odżywek keratynowych lub balsamów. Przed hybrydą i po niej unikaj manikiuru japońskiego (polerowanie płytki nie regeneruje jej, a może nawet pogorszyć kondycję paznokci). 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię