13 lutego 2017

ASICS – profesjonalne obuwie w sportowym stylu

Japońska marka Asics od blisko 70 lat nieustannie dąży do perfekcji w produkcji sprzętu i obuwia sportowego.

Firma swoją nazwę zawdzięcza pierwszym literom słynnej łacińskiej sentencji „Anima Sana In Corpore Sano”, która doskonale odzwierciedla jej filozofię –  „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Bogata oferta marki skierowana jest do profesjonalistów, jak i sportowców-amatorów.

Krótka historia marki Asics

Firma Asics została założona w Japonii w 1949 roku. Po II Wojnie Światowej jej właściciel Kihachiro Onitsuka zaczął produkować buty do koszykówki. W krótkim czasie wachlarz oferowanego obuwia poszerzył się o wszystkie dyscypliny olimpijskie. Wysokiej jakości materiały, zaawansowane technologie oraz modny design sprawiły, że obuwie sportowe Asics jest dziś chętnie noszone podczas konkursów sportowych, igrzysk olimpijskich, codziennych biegów czy spacerów w parku.

Początkowo firma znana była jako Onitsuka Cooperation, jednak od 1977 roku, kiedy to doszło do fuzji 
z dwoma innymi spółkami z branży sportowej, oficjalna nazwa to Asics Corporation.

W największym stopniu do rozwoju marki przyczynił się pogląd jej założyciela, według którego sport jest niezbędny do osiągnięcia pełni szczęścia, a zdrowa dusza istnieje tylko w zdrowym ciele. Idea ta stanowi podstawę badań i produkcji każdej pary butów i jednocześnie inspiruje do wszelkiego rodzaju aktywności.

Sportowy styl nie tylko dla zawodowców

Najważniejszym celem firmy jest stworzenie nowoczesnych butów sportowych, które spełnią potrzeby 
i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, umożliwiając im osiąganie jeszcze lepszych wyników. Obecnie Asics dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, wysokiej jakości materiałom i unikatowej stylistyce jest jedną z najpopularniejszych marek na rynku.

Kolekcje marki

W bogatej ofercie produktów znajdują się buty niezbędne do uprawiania takich sportów jak piłka nożna, siatkówka czy tenis. Również zwolennicy dyscyplin lekkoatletycznych mają do dyspozycji szeroki wybór specjalistycznego obuwia, przystosowanego do uprawiania tego rodzaju aktywności. Asics to jeden 
z niewielu producentów i dystrybutorów profesjonalnego obuwia dla entuzjastów baseballu czy krykieta. Projekty tej japońskiej marki to także doskonała propozycja dla zwolenników rekreacji na siłowni lub leśnej ścieżce. Obuwie charakteryzuje się nowatorską stylistyką i niepowtarzalną precyzją wykonania.

Każda nowa kolekcja Asics urozmaicona jest zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, ciekawą kolorystyką i niepowtarzalnym wzornictwem. Wśród wielu ciekawych propozycji znaleźć można również modne, casualowe obuwie na co dzień.

Więcej informacji o poszczególnych modelach Asics znaleźć można na stronie: https://www.eobuwie.com.pl/asics.html

Unikatowość projektów

Niezależnie od posiadanych umiejętności użytkownicy butów Asics cenią je za jakość, funkcjonalność 
i dbałość o detale. Każdą wyprodukowaną parę cechuje oryginalny projekt, który pozwala użytkownikowi poprawić wydajność i osiągnąć znakomite rezultaty. Nad każdą nową kolekcją czuwają specjaliści odpowiedzialni za poprawę wydajności sportowców, zapewnienie komfortu podczas użytkowania oraz zapobieganie urazom.

Zaawansowane technologie

Asics posiada własne centrum technologiczne w Kobe (Japonia), które zostało założone w 1985 roku. 
W budynku o powierzchni  ponad 16 000 m2 znajdują się m.in. tory biegowe o różnych typach nawierzchni. Zadaniem pracowników instytutu jest praca nad zaawansowanymi technologiami, które umożliwią zawodowym sportowcom osiąganie jak najlepszych wyników.

Spośród kilkudziesięciu technologii opracowanych przez specjalistów Asics do najbardziej fundamentalnych należą m.in.:

 • I.G.S. - Impact Guide System – stanowi podstawę wszystkich systemów wykorzystywanych 
  w butach Asics. Zastosowana została tu wiedza o anatomii człowieka i naturalnym ruchu stopy 
  w fazie chodu i biegu. Standard ten gwarantuje amortyzację i ochronę przed urazami;
 • Rearfoot GEL, Forefoot GEL – systemy odpowiedzialne za doskonałą amortyzację dzięki zastosowanym kapsułkom z poliuretanu, wypełnionym silikonem, które absorbują wstrząsy wytwarzane podczas użytkowania butów;
 • SpEva – tworzywo wykorzystywane do wytwarzania podeszew. Trzy różne gęstości stosowane 
  w zależności od modelu zapewniają amortyzację, stabilizację każdego kroku i ochronę podeszew przed deformacjami;
 • Solyte  - syntetyk stosowany do produkcji podeszwy środkowej, stworzony z myślą 
  o zmniejszeniu wagi butów nawet o 50% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań;
 • Duo Max Support System, Soft Top Duomax – systemy odpowiedzialne za stabilizację 
  oraz zapobieganie obracaniu się stopy w fazie chodu i biegu;
 • Trail Sensor System – gwarantuje stały powierzchniowy kontakt podeszwy buta z nawierzchnią niezależnie od rodzaju podłoża;
 • ComfortDry – wykorzystanie specjalnej wkładki antybakteryjnej zapewnia higienę wewnątrz butów oraz komfort ich użytkowania;

Firma Asics nieustannie pracuje nad tworzeniem nowych technologii. Obecnie w ofercie znajdują się modele dostosowane do poszczególnych dyscyplin sportowych, a także indywidualnych potrzeb 
i oczekiwań klientów. Dla osób poszukujących obuwia odciążającego ścięgno Achillesa stosowana jest technologia +3 Midsole, czy 10mm Heel Gradient. Z myślą o zawodowych sprinterach i osobach, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, powstały takie systemy jak Propulsion plate lub Solyte Midsole, które zapewniają odpowiednio – osiąganie maksymalnej siły napędowej i dynamiki każdego ruchu oraz minimalnej wagi obuwia, zwiększonej amortyzacji i komfortu użytkowania. Zwolennicy aktywności na świeżym powietrzu mogą wybrać model z systemem RhynoSkin, wykorzystującym syntetyczną skórę odporną na ścieranie lub technologię AHAR, w której specjalna guma pozwala przedłużyć żywotność butów.

Asics jest jednym z  globalnych liderów produkcji obuwia biegowego, czego potwierdzeniem jest fakt, iż niemal 30% sportowców (zarówno zawodowych, jak i amatorów) wybiera właśnie produkty tej marki. Niezależnie od potrzeb, Asics to gwarancja wysokiej jakości, modnego designu i dbałości o każdego klienta.

 

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię