10 lutego 2017

Columna Medica. Relaks SPA w środku stuletniego lasu [SHAPE TESTUJE]

Columna Medica w Łasku zachwyca profesjonalizmem i obsługą!

Klinika Rehabilitacyjna Columna Medica położona w Łasku, niedaleko Łodzi, zajmuje się rehabilitacją, odchudzaniem, medycyną estetyczną oraz kosmetologią. Przyjeżdżają do niej gwiazdy i najwięksi polscy sportowcy. Specjalnością miejsca jest bezinwazyjne leczenie kręgosłupa oraz ortopedyczna terapia manualna. Ja spędziłam tam 2 dni, dzięki którym odpoczęłam i nabrałam sił do działania! Relacje z wyjazdu mogliście oglądać na naszym Instastory @SHAPE.pl. 

Pierwszy dzień w Columna Medica 

Przyjechałam do tego magicznego miejsca dokładnie w dzień, w którym okalający klinikę las, pokrył się warstwą białego puchu. Sprawiło to niesamowite pierwsze wrażenie. Miejsce odcięte od jakiegokolwiek zgiełku, kusząco zapraszało nowych gości ciszą i spokojem. 

Po zakwaterowaniu zostałam oprowadzona po całym budynku. W kompleksie, oprócz pokoi hotelowych, znajduje się strefa wellness z basenem, saunami, jacuzzi i salami do zabiegów kosmetycznych oraz siłownia i pokoje rehabilitacyjne. Nie mogłam doczekać się chwili, w której z tego wszystkiego skorzystam. 

Po pysznym lunchu, udałam się najpierw na badanie kręgosłupa DIERS Formetric 4D, w którym, po zeskanowaniu przez wykwalifikowanego fizjoterapeuty Rafała, otrzymałam kompletny, trójwymiarowy obraz w komputerze. Jest to jedyny w Polsce taki aparat. Pozwala on dobrać indywidualny proces leczenia. Całe badanie jest bardzo bezpieczne, ponieważ nie są użyte promienie rentgenowskie, tylko technika optyczna z cyfrowym przetwarzaniem danych. Taki aparat bada również analizę stereotypu chodu oraz stóp. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. 

Ekskluzywny zabieg odprężający 

Następnym zaplanowanym punktem programu był cudowny peeling z pomarańczy połączony z masażem całego ciała. Pozwolił on się maksymalnie zrelaksować! Nałożona później maska i przykrycie całego ciała folią oraz kocem sprawiło, że zupełnie zapomniałam o otaczającym świecie. Przyciemnione światło oraz świece zapachowe dodały błogiej atmosfery. Po godzinnym relaksie nie miałam ochoty stamtąd wychodzić. 


Dla maksymalnego odprężenia postanowiłam później udać się do sauny. Najpierw odwiedziłam tę suchą z widokiem na las. Niesamowite doświadczenie! W mokrej zaś, dzięki leśnym olejkom eterycznym, mogłam się dotlenić i głęboko pooddychać. Skorzystałam także z basenu oraz bezpiecznej dla skóry lampy solarnej, która nadała ciału zdrowy koloryt skóry. 

 

ZOBACZ Domowy peeling z pomarańczy [PRZEPIS]

Rehabilitacja w Columna Medica 

Wieczorem, na zajęciach ze zdrowego kręgosłupa, dowiedziałam się jak działa jego mechanizm oraz co powinnam robić, żeby jak najmniej go obciążać podczas pracy w biurze. W Columna Medica kładzie się spory nacisk właśnie na rehabilitację oraz dbanie o zdrowy kręgosłup. Pani fizjoterapeutka zademonstrowała także przydatne ćwiczenia, które pomagają w rozruszeniu zastanych stawów. Niestety, ale codzienna praca przy komputerze może przyczynić się do wielu schorzeń i dbanie o prawidłową postawę może przynieść naprawdę zbawienne skutki.

Podsumowanie pierwszego dnia w SPA 

Pierwszy dzień zakończył się pyszną kolacją oraz najlepszym czekoladowym deserem w życiu. Pomimo wielu zajęć i napiętego programu czułam się zrelaksowana. Nie miałam problemu z zaśnięciem, co niestety, jest ostatnio moim częstym utrapieniem. 

 

Drugi dzień w Columna Medica 

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, wybrałam się na siłownię. Bieżnia z widokiem na las skradła moje serce. Maszyny w sali fitness były tak dostowane, żeby jak najmniej obciążały kręgosłup. Warto dodać, że na sali ćwiczeń obecne były tylko dwie osoby, co, w porównaniu do panującego zgiełku na siłowniach w Warszawie, było dość miłą odmianą. 


30-minutowy bieg dodał energii na cały dzień! Później znowu udałam się do sauny i błogo relaksowałam nad basenem.

Podsumowanie wyjazdu 

Muszę przyznać, że takie dwa niesamowite dni relaksu przyniosły zamierzony efekt. Do Warszawy wróciłam wypoczęta i odstresowana. Dwa dni w stroju kąpielowym, legginsach i bez kropli makijażu sprawiły, że odżyłam i wróciłam do redakcji z czystą głową, pełną nowych pomysłów. Promienna cera i komentarz przyjaciółki o świeżej twarzy jest chyba tego najlepszą wizytówką. Naprawdę warto od czasu do czasu zafundować sobie taki wyjazd i w totalnym spokoju odpocząć od zgiełku miasta. Polecam każdemu!

Więcej informacji o Columna Medica na www.columnamedica.pl


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię