24 stycznia 2017

Masz problemy ze snem? Spróbuj tego!

Twoim problemem jest bezsenność? Śpisz niespokojnie i budzisz się w nocy? Sprawdź przepis na koktajl, dzięki któremu poprawisz jakość i długość snu.

Konsekwencją braku snu jest nie tylko efekt zmęczenia i niewyspania, ale przede wszystkim może przyczynić się do poważnych chorób serca. Niedobór snu wpływa na poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Kortyzol jest hormonem, który negatywnie oddziaływuje na cały nasz organizm. Poniżej prezentujemy wam przepis na koktajl, dzięki któremu polepszymy jakość snu i zapomnimy o bezsenności.

Składniki:

- ¼ łyżeczki miodu
- 1 łyżka oleju kokosowego
- 1/8 łyżeczki soli morskiej
- szklanka wody

Sposób wykonania:

Do szklanki wody dodajemy miód, szczyptę soli oraz olej kokosowy. Następnie wszystko dobrze mieszamy. Przygotowany napój wypij przed snem.

Właściwości

Olej kokosowy to doskonały przykład zdrowych tłuszczów, które są paliwem dla naszego organizmu podczas snu. Dzięki obecności oleju kokosowego nie będziemy budzili się w nocy, w celu zjedzenia czegokolwiek. Zdrowe tłuszcze regulują poziom cukru we kwi, dzięki czemu możemy ograniczyć problem z zasypianiem.

Miód odpowiedzialny jest za jakość naszego snu. To właśnie dzięki niemu będziemy spać głęboko. Składnik ten zapewni nam utrzymanie właściwego poziomu glikogenu, który jest paliwem energetycznym dla naszego mózgu. Gdy poziom glikogenu jest niski, wtedy uwalniany jest kortyzol.

Sól jest obowiązkowym składnikiem naszego koktajlu. Sód zawarty w soli wpływa na regulację kortyzolu. Należy zaznaczyć, że im większy poziom tego hormonu we krwi, tym mamy większy problem z zasypianiem.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię