16 sierpnia 2017

6 sposobów na zdrowe włosy

Zobacz, jak zapobiec ich wypadaniu!

Wypadające i łamliwe włosy są zmorą wielu z nas. Każda marzy o długich, pięknych, lśniących i sięgających do ramion lokach. Na szczęście istnieją naturalne sposoby, dzięki którym wzmocnisz ich strukturę i obniżysz ryzyko ich wypadania.

Prawidłowe odżywianie

Podobnie, jak w przypadku szczupłej sylwetki, także pod kątem dobrej kondycji włosów, właściwe odżywianie odgrywa największe znaczenie dla naszego wyglądu oraz zdrowia. Unikaj przetworzonego i śmieciowego jedzenia oraz spożywaj wyłącznie świeże produkty. Nie zapominaj także o sezonowych warzywach i owocach. Nasiona chia oraz siemię lniane skutecznie poprawia kondycję włosów.

Właściwe nawodnienie

Pamiętaj o piciu dużej ilości wody. Unikaj słodzonych i gazowanych napojów bogatych w niekoniecznie zdrowe dodatki. Twoja skóra oraz włosy nie będą w dobrej kondycji, jeżeli nie dostarczysz im odpowiedniej ilości płynów. 

Unikanie stresu

Stres negatywnie wpływa na pracę naszego całego organizmu. Kortyzol, czyli hormon uwalniany podczas stresujących sytuacji, ma niestety również negatywny wpływ na kondycję włosów. Życie w ciągłym stresie przyczynia się do wypadania włosów oraz ich rozdwojonych końcówek. Pamiętaj o odpoczynku i wysypiaj się!

Masaże głowy

Masaż głowy to nie tylko dobra forma relaksu i odprężenia, ale także doskonały sposób na poprawienie kondycji naszych włosów. Za każdym razem kiedy myjesz głowę, poświęć chwilę na taki masaż pod prysznicem. W sklepach dostępne są także specjalne urządzenia do tego typu zabiegów. Masaz pobudza zakończenia nerwowe w cebulkach i znacząco wpływa na ich porost.

Domowa pielęgnacja

Pewne wyniki badań wykazały, że wyciśnięty sok z cebuli wzmacnia i odżywia włosy, zapobiegając przed ich wypadaniem. Aplikowanie wyciśniętego soku z cebuli przed ich umyciem może więc wpomóc proces ich regeneracji. Działa to podobnie jak nakładanie na włosy maseczki z żółtek jaj. 

Prawidłowe suszenie i rozczesywanie

Nigdy nie wyczesuj bardzo mokrych włosów szczotką oraz nie trzyj ich zaraz po umyciu ręcznikiem! Uszkadza to końcówki, które stają się bardzo łamliwe i wysuszone. Zamiast tego, owiń delikatnie włosy, wklepując je najpierw w ręcznik. Możesz także użyć do tego papierowych ręczników. 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię