9 stycznia 2017

Ruszają zapisy na VII Bieg Na Szczyt Rondo 1

Zobacz wieczorną panoramę miasta z wysokości 37. piętra!

11 marca br. odbędzie się siódma edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 – zawodów w bieganiu po schodach, rozgrywanych w biurowcu przy Rondzie ONZ w Warszawie. Organizatorzy postanowili urozmaicić formułę wydarzenia i zapewnić uczestnikom nową atrakcję. Zawody odbędą się w godzinach wieczornych, dzięki czemu biegacze będą mogli podziwiać nocną panoramę miasta na mecie zlokalizowanej na 37. piętrze budynku. Zapisy ruszają już 11 stycznia!  

Bieg Na Szczyt Rondo 1 od lat słynie z bardzo wysokiego poziomu sportowego, który zapewniają najlepsi specjaliści od towerrunningu na świecie, a także ze swojego wymiaru charytatywnego. Dochód z opłat startowych przekazywany jest bowiem w całości na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Do tej pory zebrano już w ten sposób ponad 150 000 złotych. 

Podobnie będzie także w tym roku. Cel charytatywny wydarzenia pozostaje bez zmian, a na starcie pojawią się czołowi zawodnicy ze światowego rankingu. Nie oznacza to jednak, że bieg zostanie pozbawiony nowości.

- Tym razem biegamy późnym popołudniem i wieczorem. Mamy nadzieję, że możliwość podziwiania nocnej panoramy miasta z 37. piętra Rondo 1 spodoba się naszym zawodnikom – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy imprezy.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku. Ostatnia edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Mistrzem Starego Kontynentu został Niemiec, Christian Riedl, który wyprzedził polskiego specjalistę w tej dyscyplinie, Piotra Łobodzińskiego. Wśród kobiet triumfowała Polka, Anna Ficner. W tym roku, impreza będzie miała rangę Towerrunning 120 i będzie zaliczana do klasyfikacji Towerrunning Tour 2017.

Rejestracja do startu w zawodach zostanie uruchomiona 11 stycznia o godz. 11:00. Organizatorzy zalecają pośpiech, ponieważ w ostatnich latach wszystkie dostępne miejsca wyprzedawały się bardzo szybko.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.biegnaszczyt.pl.

SHAPE jest partenerem medialnym eventu. 

ZOBACZ Domowa zdrowa czekolada bez cukru [PRZEPIS]


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię